Головна » Архів матеріалів
1 2 3 ... 37 38 »

Грудне вигодовування - це основа життя, дана природою

Народження дитини - прекрасна, надзвичайна, щаслива подія в кожній сім'ї. Вся ніжність, любов, ласка проявляється в турботі про цю маленьку істоту. Однією із найважливіших складових цієї турботи є грудне вигодовування. Сучасні науковці підтверджують незамінність грудного вигодовування для найкращого природного розвитку дитини.

З ... Читати далі »

Переглядів: 14 | Додав: 123 | Дата: 01.08.2018

Кожен третій житель міста Черкаси вже уклав декларації із сімейними лікарями. Темпи укладання угод із лікарями залишаються стабільно високими, незважаючи на сезон відпусток. Про це під час ранішньої наради в мерії розповів директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Олег Стадник. За його словами, станом на 30 липня загалом по місту укладено 102905 декларацій.
 

... Читати далі »
Переглядів: 18 | Додав: 123 | Дата: 30.07.2018

 У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та пору ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Додав: 123 | Дата: 30.07.2018

Вірусні гепатити – актуальна медична і соціальна проблема сучасної медицини. Інфікування вірусами гепатиту призводить до негативних наслідків для здоров'я людини. Мета заходів - підвищення обізнаності світової громадськості про симптоми, методи діагностики, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також пов’язаних з ними захворювань, охоплення населення вакцинацією проти гепатиту В, привернення уваги урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям з гепатитом В і С.

... Читати далі »

Переглядів: 17 | Додав: 123 | Дата: 27.07.2018

Щорічно 28 липня, починаючи з 2010 року Всесвітній Альянс боротьби з гепатитом за підтримки ВООЗ проводить заходи популяризації знань про вірусні гепатити для профілактики нових заражень серед населення. Метою  заходів є підвищення обізнаності світової громадськості про симптоми, методи діагностики, скринінгу, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, більше охоплення населення вакцинацією проти гепатиту В,  її інтеграції в національні програми імунізації, привернення уваги урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С. У травні 2016 року 69 сесія Всесвітньої асамбле ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Додав: 123 | Дата: 27.07.2018

16 липня 2018 року у приміщенні Черкаської міської ради за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бордунос Людмили Іванівни, директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Стадника Олега Михайловича, Голови громадської організації "Черкаське обласне громадське об'єднання" "Життя без бар'єрів" Валяєвої Лесі Вікторівни відбулась нарада щодо реалізації проектної ініціативи«Реалізація можливостей інформаційних технологій в міських закладах першого рівня надання медичної допомоги шляхом проведення практичних тренінгів з медичними працівниками та інформування пацієнтів про вибір лікаря первинної медичної допомоги задля поліпшення якості послуг в сфері охорони здоров'я» в рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні».
Учасники на ... Читати далі »

Переглядів: 18 | Додав: 123 | Дата: 20.07.2018

Літня спека приносить дискомфорт, виснажує і може нашкодити здоров’ю. Як «не закипіти» у спекотні дні, перебуваючи вдома, в офісі, в транспорті, на вулиці?

Перегрівання загрожує тепловим і сонячним ударом, зневодненням, загостренням хронічних захворювань і може вивести з ладу будь-кого, незалежно від віку та стану здоров’я.

Пропонуємо вам взяти на озброєння прості поради, які допоможуть адаптуватися до аномальних проявів літа, зберегти сили для повсякденних справ і, головне, вберегти здоров’я в спекотні дні.

Як одягатися у спеку

У спекотну погоду на вас має бути якомога менше одягу. Віддавайте перевагу легкому одягу з натуральної бавовни. Бажано, щоб він був світлих тонів і мав вільний крій. Такий одяг вбирає вологу, не прилипає до тіла, якщо ви спітніли, пропускає повітря. Відмовтеся від нарядів з блиск ... Читати далі »

Переглядів: 30 | Додав: 123 | Дата: 19.06.2018

Особиста гігієна дитини

 

Важливе значення в охороні та зміцненні здоров'я належить  гігієнічному навчанню й вихованню дитини. Гігієнічне виховання - це частина загального виховання, а гігієнічні навички - це невід'ємний елемент культурної поведінки. Глибоко помиляються ті, хто вважає, що гігієнічні знання і прищеплювання дітям гігієнічних навичок - справа медичних працівників. Це  справа батьків.

Важливе значення у профілактиці різноманітних захворювань належить особистій гігієні. Особиста гігієна - це нагляд за своїм тілом, і утримання його чистим. Шкіра захищає тіло людини  від хвороб. Щоранку діти повинні вмиватися: мити обличчя, руки, шию, вуха.  Митися також потр ... Читати далі »

Переглядів: 21 | Додав: 123 | Дата: 19.06.2018

 14 червня 2018 року, до Дня медичного працівника урочисто відкрили відремонтований хол у КНП «П’ятий Черкаський міський ЦПМСД».

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник, такі масштабні роботи відбувались тут уперше з часу появи закладу, тобто за 30 років. Головний медик міста повідомив, що ремонт вестибюлей відбувається в одному стилі в усіх міських поліклініках. Ми ... Читати далі »

Переглядів: 27 | Додав: 123 | Дата: 14.06.2018

14 червня 2018 року, напередодні Дня медичного працівника, у відділенні функціональної діагностики КЗ «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» ЧМР відкрився кабінет ультразвукової діагностики, який обладнаний сучасним апаратом для ультразвукової діагностики MINDREY DC-40. Апарат придбаний за кошти міського бюджету, його вартість 1 мільйон 100 тисяч. 
За словами директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Стадника О.М.  придбаний апарат має 4 датчики – кардіологічний, для дослідження черевної порожнини, вагінальний та лінійний, тобто дозволяє обстежити хворих практично всі ... Читати далі »

Переглядів: 29 | Додав: 123 | Дата: 14.06.2018