Головна » Архів матеріалів
1 2 3 ... 40 41 »

Всесвітній день боротьби проти хронічних обструктивних захворювань легень заснований Глобальною ініціативою з боротьби проти ХОЗЛ і проводиться у всьому світі щорічно 17 листопада. У цей День фахівці охорони здоров’я та пацієнтські організації проводять заходи щодо підвищення обізнаності про ХОЗЛ і поліпшення допомоги хворим. 

За оцінками ВООЗ, на даний час від цієї групи хвороб страждає понад 210 мільйонів осіб, за прогнозами, до 2030 року ХОЗЛ стане третьою за значущістю причиною смерті в усьому світі.

... Читати далі »

Переглядів: 14 | Додав: 123 | Дата: 16.11.2018

Офіційне свято Міжнародний день відмови від паління відзначають в третій четвер листопада. День виник в 1977 році в США, а заснований ВООЗ як міжнародний в 1988 році. Заходи цього дня присвячені питанням зниження тютюнової залежності.

Цей День - прекрасна можливість для тих, хто палить, дізнатися - чому і наскільки просто залишити це. Справа в тому, що залежно від паління не існує. Те, що курець тягнеться за наступною цигаркою - є комплекс специфічних процесів, які відбуваються в організмі людини, яка палить. Ніко ... Читати далі »

Переглядів: 8 | Додав: 123 | Дата: 14.11.2018

За останні роки цукровий діабет набув масштабів великої медичної та соціальної проблеми у всьому світі, включаючи і Україну. Входить у трійку найбільш поширених захворювань після серцево-судинних та онкологічних. За даними ВООЗ у світі зареєстровано  422 млн. хворих на діабет, в Україні 1,5 млн. людей з цукровим діабетом. Але на думку експертів, реальна кількість людей з невиявленим діабетом може перевищувати офіційну статистику в 2-2,5 рази. 

Згідно статистичних даних у м. Черкаси за 9 місяців 2018р. з ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Додав: 123 | Дата: 14.11.2018

 Саме 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме ця дата відзначається як День сліпих.

До XVIII століття світ не знав навчальних закладів для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуман ... Читати далі »

Переглядів: 5 | Додав: 123 | Дата: 12.11.2018

Всесвітній день боротьби з пневмонією відзначається щорічно 12 листопада. Ініціатором його запровадження виступила Глобальна коаліція проти дитячої пневмонії.

Мета цього дня - активізація боротьби з пневмонією за допомогою комплексу заходів щодо профілактики та лікування цього захворювання. 

Пневмонія, або запалення легенів — це гостре захворювання інфекційної природи, що вражає легеневу тканину.

... Читати далі »

Переглядів: 6 | Додав: 123 | Дата: 11.11.2018

29 жовтня 2004 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила інсульт глобальною епідемією. Це захворювання залишається однією з головних причин смерті та інвалідності в Україні та у  всьому світі.

Україна посідає одне з перших місць в Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров'я, соціального забезпечення, економіку та суспільство.

... Читати далі »

Переглядів: 16 | Додав: 123 | Дата: 30.10.2018

 За даними Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» в Україні існують передумови для ускладнення епідемічної ситуації щодо сибірки.

Наявність 13,5 тисяч стаціонарно - неблагополучних пунктів щодо сибірки становлять потенційну загрозу щодо появи осередків сибірки, її розповсюдження серед тварин і виникненню хвороби у людей.

< ... Читати далі »

Переглядів: 23 | Додав: 123 | Дата: 25.10.2018

Щороку 24 жовтня відзначається всесвітній день боротьби з поліомієлітом, заснований за ініціативою міжнародної неурядової організації Rotary International з метою привернути увагу суспільства до проблем захворювання на поліомієліт та завершення боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання на всій планеті.

Поліомієліт – це  тяжке інфекційне захворювання, зустрічається в усіх країнах світу. Викликає захворювання вірус, який надзвичайно стійкий в навколишньому середовищі, добре ... Читати далі »

Переглядів: 18 | Додав: 123 | Дата: 24.10.2018

 Всього з початку 2018 р. в Україні вже захворіло на ботулізм 97 осіб, 8 із них померли. Випадки ботулізму були зареєстровані майже у всіх регіонах України.

В Черкаській області зареєстровано 7 випадків захворювання на ботулізм з 8 потерпілими, що обумовлено вживанням м’ясних домашніх консервів без термічної обробки, а також в’яленої та копченої річкової риби (плотва, лящ) домашнього приготування, з них ... Читати далі »

Переглядів: 22 | Додав: 123 | Дата: 22.10.2018