Головна » 2017 » Травень » 10 »

12 травня - Міжнародний день медичної сестри


10:30

12 травня - Міжнародний день медичної сестри

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України починаючи з 1997 року в Україні 12 травня відзначається Міжнародний день медичної сестри.

У світі День медичної сестри відзначається вже більше 100 років, хоча офіційно його було затверджено лише в 1971 році, з моменту об'єднання сестер милосердя 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер. Свято засноване на честь відомої медичної сестри Англії, Флоренс Найтінгейл - «Жінки, яка несе світло», що відзначилась під час Кримської війни, в середині ХІХ століття та стала першим видатним діячем сестринської справи.

В історії людства професія медичного працівника є найважливішою і найвідповідальнішою в житті людини.

Чи варто казати, як багато в охороні здоров’я залежить від медичних сестер! Медична сестра — фахівець з середньою медичною освітою, яка працює під керівництвом лікаря.

Праця медичної сестри відповідальна і складна, немає місії благороднішої ніж повернути хворому радість одужання.

Медична сестра найбільше від інших проводить свій час біля хворого і це не безликий виконавець лікарських призначень, а повноправний учасник процесу лікування.

ЇЇ робота полягає не тільки в професійному догляді за хворими, як це було раніше. На даний час повністю змінено погляд на функцію медичної сестри: це і виконання різних сестринських маніпуляцій та санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, зміцнення здоров’я, профілактика захворювань, полегшення страждань, забезпечення максимальної незалежності людини відповідно її індивідуальним можливостям, надання психосоціальної допомоги усім верстам населення, визначення розуміння цінності людського життя, вміння бачити не хворобу, а людину з її духовною та фізичною неповторністю.

У системі охорони здоров’я України працює понад 300 ти­сяч медичних сестер, 17 робітників серед них отримали почесні нагороди Міжнародного Червоного Хреста. Також в Україні функціонує Асоціація медичних сестер України — добровільна організація, створена в травні 1997 року задля підвищення престижу професії медсестри та захисту прав молодших медпрацівників.

У галузі охорони здоров’я м. Черкаси працює 1504 медичних сестер, із них з вищою атестаційною категорією – 785.

У Міжнародний день медичної сестри щиро бажаємо всім медсестрам, фельдшерам, акушеркам, лаборантам здоров’я, невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя, гідної, більш високої оцінки важкої і необхідної праці на державному рівні. А ще бажаємо відчути свою силу, необхідність і користь для суспільства, солідарність з колегами всіх країн світу. Бажаємо плідної творчої роботи, доброго здоров’я, миру та злагоди всім, всіляких успіхів у благородній справі охорони здоров’я народу України.

Департамент охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР

Переглядів: 95 | Додав: 123
Всього коментарів: 0