Головна » 2018 » Березень » 7 »

5-6 березня 2018р. в ЛПЗ м.Черкаси проведена міська акція "Профілактика та раннє виявлення глаукоми"


11:12

5-6 березня 2018р. в ЛПЗ м.Черкаси проведена міська акція "Профілактика та раннє виявлення глаукоми"

Глаукома - одна з основних причин невиліковної сліпоти у світі.  Згідно зі статистичними даними глаукомою страждає близько 3% населення, у 15% незрячих людей у світі глаукома послужила причиною сліпоти. Щорічно в Україні виявляється 25 тисяч нових випадків захворювання. Глаукома займає друге місце серед причин сліпоти в Україні.

У м.Черкаси згідно статистичних даних, на 01.01.2018р. зареєстровано 1383 хворих на глаукому, вперше виявлено в 2017 р. – 132 випадки глаукоми.

5 та 6 березня 2018 року за підтримки Департаменту охорони здоров’я та МП ЧМР закладами охорони здоров’я міста Черкаси була проведена міська акція з метою раннього виявлення та профілактики поширення глаукоми серед населення міста та надання вчасної та якісної медичної допомоги.

Під час проведення акції оглянуто 320  осіб. Проведено вимірювань внутрішньо очного тиску – 121. Вперше виявлено глаукому у 10 осіб, всі направлені на консультацію до фахівців. Пацієнти з груп ризику отримали якісну інформацію про профілактику, виникнення та ускладнення захворювання. Також заклади охорони здоров’я розміщували статті на дану тематику на власних сайтах, демонстрували відеоматеріали по даній тематиці та роздавали пацієнтам пам’ятки.

Лікарі - офтальмологи вважають, що в кожному п’ятому випадку сліпоту можна вилікувати або попередити її виникнення, якщо своєчасно звернутися за допомогою до лікаря. Половина всіх хворих на глаукому навіть не підозрюють, що мають цю страшну недугу, а дізнаються занадто пізно, коли вже більша частина зорового нерва атрофована, відмерла. Так трапляється, тому що в більшості випадків перебіг хвороби безсимптомний. Без лікування глаукома швидко прогресує і приблизно через 5-10 років закінчується сліпотою.

Потрібно звернути увагу на такі основні фактори ризику виникнення глаукоми: по-перше, вік за 40, по-друге, спадковість – наявність близьких родичів з глаукомою, що збільшує ризик захворювання в 20 разів. Затуманений зір, поява гострого головного болю і веселкових кіл навколо джерела світла.

Незважаючи на симптоми, кожна людина, яка досягла 35-40 років (якщо є генетична схильність), повинна обов’язково звернутись до офтальмолога і обстежитись з приводу глаукоми, а в подальшому робити це регулярно один раз на рік.   

Втрачений через глаукому зір повернути неможливо. На превеликий жаль підступна глаукома не віддає жодного міліметру втраченого зору. Проте лікування, особливо хірургічне, на початковій стадії може загальмувати прогресування захворювання і зберегти зір.

Але головне - це профілактика! Не відкладайте візит до лікаря, обов’язково один раз на шість місяців вимірюйте внутрішньоочний тиск. Будьте уважними до свого здоров’я.

 

Шановні жителі м.Черкаси! Бажаємо Вам міцного здоров’я! Своєчасно звертайтесь до свого лікаря. Знайте, що хворобу краще попередити, ніж лікувати! 

 

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я» ЧМР

Переглядів: 60 | Додав: 123
Всього коментарів: 0