Головна » 2017 » Жовтень » 12 »

12 жовтня 2017 року – Всесвітній день охорони зору


08:13

12 жовтня 2017 року – Всесвітній день охорони зору

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) в 1998 році затвердила всесвітній день охорони зору (World Sight Day), який прийнято відзначати кожного другого четверга жовтня. Зроблено це було для того, щоб спонукати в людях всієї планети бажання потурбуватися про зір, хоча б про свій особистий, не кажучи вже про тих, хто страждає стовідсоткової сліпотою. Всесвітній день охорони зору, до речі, є великою складовою глобальної програми по боротьбі зі сліпотою «Зір 2020: Право на зір».

На жаль, дана подія мало анонсується в службах масової інформації, тому як дуже важливо, щоб люди знали про таку акцію. І важливим є те, щоб за консультацією зверталися не тільки ті, у кого є нарікання на якість зору, але і ті, у кого їх зовсім немає. Зайвий раз потурбуватися про своє здоров`я, ніколи не буде зайвим, як і завчасно виявити незначні відхилення від норми, які можуть себе не проявляти, але при цьому служити початком серйозних захворювань. Всесвітній день охорони зору також відзначається різними благодійними акціями.

Ця дата відзначена в календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь різні організації, пов'язані з цією проблемою. Цей день є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти "Бачення 2020: право на зір», створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти.

Сліпота — це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахому і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом.

За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйона чоловік мають проблеми із зором, з них 39 мільйонів не бачать зовсім. Хвороби очей вражають більше 19 мільйонів дітей. Близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування.

У рамках Всесвітнього дня зору проводяться просвітницькі та профілактичні заходи, спрямовані на попередження хвороб очей. У деяких країнах у цей час жителі мають можливість пройти обстеження в офтальмолога.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗОРУ Для того, щоб продовжити здоров`я зорового органу медики рекомендують в першу чергу правильно харчуватися і не нервувати. Вживаючи в їжу чорну смородину, чорницю і моркву Ви забезпечуєте організм необхідними вітамінами. А уникаючи нервових зривів і стресів, ви знижуєте можливість страждати підвищеним очним тиском, який здатний призвести до дуже неприємних наслідків.

 

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»

Переглядів: 46 | Додав: 123
Всього коментарів: 0