Головна » 2018 » Жовтень » 12 »

13 жовтня 2018 року - Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги


11:32

13 жовтня 2018 року - Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

У другу суботу жовтня в світі відмічається день паліативної допомоги. Подія має допомогти суспільству усвідомити важливість проблеми достойного завершення людського життя, гуманного ставлення до безпомічних, тяжко хворих людей. Паліативна допомога покликана подовжити життя невиліковно хворої людини без страждань, перебороти симптоми і ускладнення хвороби, принизливу безпомічність.

У нашій країні паліативна допомога вже стала частиною соціальної політики держави, надається у відповідності з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 січня 2013 року № 41 «Про організацію паліативної допомоги в Україні». Така допомога, згідно наказу, надається паліативному пацієнту від моменту встановлення йому медичними працівниками діагнозу невиліковного прогресуючого захворювання, є безоплатною, здійснюється за направленням закладу охорони здоров’я, ґрунтується на принципах гуманності, доступності, високої якості, безперервності та наступності. Основні характеристики хоспісу як форми медико-соціального закладу паліативної медицини визначаються таким чином. «Хоспіс є державним медичним закладом для інкурабельних (невиліковних) хворих, метою якого є забезпечення їм паліативного (симптоматичного) лікування, підбір необхідної знеболюючої терапії, надання медико-соціальної допомоги, догляду, психологічної підтримки пацієнтів та родичів під час його хвороби, а також після його смерті».

Рішення про госпіталізацію приймає лікуючий лікар при неможливості надання паліативної допомоги вдома за умови поінформованої згоди пацієнта та його законних представників. Загальна паліативна допомога надається як вдома, так і в закладах охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу. Спеціалізована паліативна допомога надається мультидисциплінарною командою вдома і в закладах охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги. До складу команди входять медичні працівники, які отримали спеціальну підготовку з надання паліативної допомоги, психологи, соціальні працівники, спеціалісти з надання духовної підтримки та інші фахівці за потребою, а також волонтери, найближчі родичі або законні представники пацієнта.

В м. Черкаси в січні 2018 року на базі КНП «Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування» ЧМР створена та працює мультидисциплінарна бригада у складі лікарів, медичних сестер, психотерапевта для виїзду до пацієнта додому. Кадровий склад виїзної служби дає змогу підтримати соціальний та духовний стан хворого, його рідних та головне, покращити суто медичну допомогу. Бригада проводить корекцію знеболення, медикаментозного лікування інших проявів хвороби: задухи, судом, нудоти. Кваліфіковано проводить перев’язки за наявності належнів, розпаду тканин і навчає цьому родичів хворих, відповідає на безліч інших запитань з приводу догляду за тяжкохворими.

Паліативної допомоги потребують, головним чином, онкологічні хворі, хворі на СНІД та туберкульоз на термінальних стадіях хвороби, а також пацієнти старшого віку після перенесеного інфаркту міокарду та інсульту.

Як працює виїзна служба? – Щоденно, крім суботи та неділі, з 900 до 1600. Викликати на консультацію виїзну службу можуть хворі, родичі, сімейні лікарі, органи соціального захисту, за номером телефону 54-42-74 та мобільним 098-808-57-71.

 

Переглядів: 6 | Додав: 123
Всього коментарів: 0