Головна » 2017 » Червень » 14 »

14 червня 2017 року - Всесвітній День Донора крові


14:07

14 червня 2017 року - Всесвітній День Донора крові

Щороку 14 червня країни всього світу відзначають Всесвітній день донора крові (ВДДК). Ця подія є приводом для залучення уваги громадськості до питання про потреби людства в безпечній крові та продуктах крові і висловлення подяки донорам крові за те, що вони, здаючи кров, допомагають рятувати життя людей. Донорська кров - це цінний ресурс як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної допомоги. Завдяки їй пацієнти з небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя.


Донорська кров також може бути необхідна при складних медичних і хірургічних процедурах. Переливання крові має життєво важливе значення при лікуванні поранених в умовах надзвичайних ситуацій будь-якого типу (природні катастрофи, аварії, збройні конфлікти і т.д.) і грає найважливішу роль при наданні акушерської та перинатальної допомоги.


Служба крові, що забезпечує доступ пацієнтів до безпечної донорської крові та продуктів крові в достатньому обсязі, є однією з основних складових ефективної системи охорони здоров'я. Забезпечення достатніх запасів безпечної донорської крові вимагає створення координованої на національному рівні служби переливання крові, що діє на основі добровільного і безоплатного донорства. Однак у багатьох країнах служби крові стикаються з труднощами в забезпеченні достатніх запасів, якості і безпеки донорської крові.


Переливання крові - невід'ємний компонент надання невідкладної медичної допомоги. В умовах надзвичайних ситуацій потреба в переливанні крові зростає, а її виконання стає більш складним. Для формування достатніх запасів донорської крові на випадок надзвичайних ситуацій необхідні добре організовані служби крові. Це завдання може бути виконана тільки шляхом залучення всього населення і забезпечення наявності популяції донорів, готових добровільно і на безоплатній основі здавати кров на протязі всього року.


Таким чином, в цьому році центральною темою кампанії буде донорство крові в умовах надзвичайних ситуацій. У будь-якої кризової або надзвичайної ситуації природною реакцією людини є питання: «Що я можу зробити? Як я можу допомогти?". Тому в якості гасла кампанії 2017 року було обране питання: "Чим ви можете допомогти?", А додаткове гасло звучить так: "Здавайте кров! Здавайте її зараз! Здавайте її часто!".


Кампанія підкреслює ту роль, яку кожна окремо взята людина може зіграти для допомоги іншим в умовах надзвичайних ситуацій, здаючи кров. Кампанія також служить залученню уваги до того, наскільки важливою є регулярна здача крові для формування достатніх запасів донорської крові до того, як трапиться якась надзвичайна ситуація.
В Україні донорство стало особливо актуальним з початком АТО, З кожним роком українці все активніше починають здавати кров, усвідомлюючи, що таким чином вони можуть реально врятувати чиєсь життя.


Пам’ятка донора


Перед здачею крові:
•    відмовтеся від жирної, смаженої, гострої, копченої їжі, молочних продуктів, яєць за 24 години;
•    не вживайте ліки, що містять аспірин та анальгетики, за 72 годин до здачі крові;
•    утримайтесь від вживання алкоголю за 48 годин;
•    вранці легко поснідайте;
•    утримайтесь від паління за 2 години до здачі крові;
•    перед здачею крові випийте солодкий чай
•    Після здачі крові:
•    відпочиньте протягом 10 хвилин;
•    з’їжте легку їжу та випийте солодкий чай;
•    протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якої брали кров;
•    уникайте інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин;
•    не бажано в цей день керувати транспортними засобами;
•    не вживайте алкоголь протягом 8 годин;
•    прагніть часто та регулярно харчуватися протягом двох діб;
•    вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб.


КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»

Переглядів: 40 | Додав: 123
Всього коментарів: 0