Головна » 2018 » Лютий » 15 »

15 лютого 2018р. - Всесвітній день онкохворої дитини


10:24

15 лютого 2018р. - Всесвітній день онкохворої дитини

Традиційно Всесвітній день дітей, хворих на рак відзначається 15 лютого.

 Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих    онкологічних хвороб.

   Щороку у світі 175 тис. дітей отримують діагноз рак, з них близько 90 тис. – помирають від цього захворювання. При лікуванні онкологічного захворювання, рання діагностика — це найважливіший крок на шляху до одужання. Зокрема, 80% всіх онкологічних захворювань у дітей є виліковними, якщо діагностуються на ранній стадії.

      В Україні щорічно реєструється близько 1200 нових випадків онкологічних захворювань у дітей. В структурі дитячої онкології перше місце займають захворювання кровотворної та лімфатичної системи, далі йдуть новоутворення центральної нервової системи, м'яких і сполучних тканин, суглобових хрящів і кісток. Хворіють діти абсолютно різної вікової категорії, від одного місяця життя до 18 років, і всі вони потребують дуже агресивного важкого лікування.

       Як і в більшості країн, в Україні вже протягом багатьох років онкологічні захворювання стають головною причиною смертності. Запорукою успішного лікування онкологічних захворювань вважається своєчасна діагностика. Якщо хвороба виявляється на першій або другій стадіях, лікування часто веде до сприятливого результату. Однак десята частина випадків раку виявляється тільки на третій стадії, а у восьми відсотків дітей його діагностують лише на четвертій стадії.  

    Якщо 30 років тому на Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то сьогодні – більше половини. Треба тільки вчасно діагностувати захворювання та правильно його лікувати. Так стверджують дитячі онкологи, які щодня разом з батьками хворих дітей борються за життя маленьких онкологічних хворих.  

    Важливо і те, що лікування хворого на першій стадії раку є найдешевше. На жаль, багато людей переконані, що у дітей практично не зустрічаються злоякісні пухлини. Проте це не так. Будучи, на щастя, достатньо рідкісним захворюванням, серед причин смертності дітей у віці до 15 років злоякісні пухлини займають після травм друге місце.

Будь-яке захворювання, в тому числі рак мають певні ознаки та симптоми. Часто, особливо на ранніх стадіях, ці ознаки може помітити тільки лікар. Тому дітям необхідно регулярно проходити медичні огляди, а батькам – відповідально до них відноситись.

Батькам варто звернути увагу!

Для всіх злоякісних пухлин характерний так званий "пухлинний симптомокомплекс", що характеризується наступними симптомами:

• Постійна висока температура більше, ніж два тижня, без видимої причини.

• Втрата ваги, блідість, слабкість, легко з’являються синці чи кровотеча.

• Швидка втомлюваність.

• Біль у кістках, суглобах, спині.

• Неврологічні ознаки: зміни та погіршення ходи, рівноваги чи мовлення, затримка психофізичного розвитку.

• Головний біль більше, ніж два тижні з блюваннями чи без нього, збільшення розмірів голови.

Саме уважність батьків, на думку дитячих онкологів, відіграє важливу роль у профілактиці онкологічних захворювань у дітей.

     КНП « Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»

Переглядів: 46 | Додав: 123
Всього коментарів: 0