Головна » 2017 » Лютий » 15 »

15 лютого - Міжнародний день дітей хворих на рак


08:31

15 лютого - Міжнародний день дітей хворих на рак

Саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров'я своїх дітей. Адже чим раніше буде встановлено діагноз, тим надійніше сприятливий прогноз. 
Як правило, діти, хворі на рак, можуть швидко втомлюватися, відчувати себе млявими і хворими, у них можуть виникати головні болі і вболівати в якомусь місці. 
Існує більше 200 різних форм раку, який може початися де завгодно. При цьому у дітей найбільш часто зустрічається лейкемія, тобто рак крові. 
За даними медичної статистики, щорічно у світі 200 000 дітей у світі захворюють раком, а близько 100 000 дітей помирають від цього страшного захворювання, в першу чергу через відсутність доступу до сучасного лікування, це 250 щодоби, або 10 дітей щогодини ... 
Більшість форм дитячого раку мають високий рівень виліковності, за умови доступності своєчасного та ефективного лікування. У країнах, багатих ресурсами, в даний час одужують троє з чотирьох дітей. 
У розвиваються часто виникають проблеми з правильною і своєчасною діагностикою, сім'ї хворих не мають доступу до необхідної інформації про сучасні види лікування, не кажучи вже про сам лікуванні. Більше 80% дітей, хворих на рак, живуть у країнах, що розвиваються, і більше половини з них гине. 
Якщо починати лікування цієї страшної недуги на першій-другій стадії, прогнози результатів терапії дуже сприятливі. Проте чи не кожна десята ракова пухлина виявляється, коли хвороба розвинулася до третьої стадії, а у 8% дітей терапія починається на четвертій. Випадки, коли діагноз «рак» ставлять при профілактичному огляді, взагалі можна назвати одиничними: їх кількість не перевищує двох відсотків. 
Сьогодні в Росії смертність від злоякісних новоутворень дитячого і підліткового віку конкурує тільки зі смертністю від травм і часто виходить на перше місце. Показники захворюваності дітей приблизно однакові у всіх регіонах і становлять у середньому 12-15 чоловік на 100 тис. Дитячого населення. Але є одна особливість. У ряді регіонів онкопедіатріческая служба і, отже, статистика, просто відсутні. 
Прорив у можливості лікування дитячих пухлин пов'язаний з відкриттями в галузі хімії. Синтез і активне застосування спеціальних протипухлинних лікарських засобів, цитостатиків, привели до великих успіхів в онкопедіатріі, адже більшість дитячих злоякісних пухлин дуже чутливі до лікарських впливів. 
Близько 70% маленьких пацієнтів виживають завдяки сучасному лікуванню. А ще 30% - півтори тисячі дітей щороку - могли б вижити, але помирають через брак коштів, донорської крові та кваліфікованої медичної допомоги.

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР"

Переглядів: 54 | Додав: 123
Всього коментарів: 0