Головна » 2018 » Травень » 16 »

17 травня 2018 року - Всесвітній день боротьби з гіпертонією


10:11

17 травня 2018 року - Всесвітній день боротьби з гіпертонією

В період 2013-2018 р.р. тема Всесвітнього дня боротьби з гіпертонією – «Знай цифри свого артеріального тиску!». 

Метою проведення цього Дня є інформування населення про важливість своєчасного виявлення та лікування гіпертонії, її можливих серйозних ускладнень, а також про заходи профілактики даного захворювання.

 

 

14 та 15 травня 2018р. в м.Черкаси при підтримці Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради пройшла акція присвячена Всеукраїнському дню боротьби з артеріальною гіпертонією з метою раннього виявлення гіпертонії та запобіганню її ускладнень. Усі охочі мали можливість пройти обстеження по виявленню факторів серцево-судинного ризику в центрах первинної медико-санітарної допомоги та міських  закладах охорони здоров’я. Крім того були організовані тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску в громадських місцях – аптеках, центрах соціального захисту населення,  гуртожитках училищ тощо. Під час акції було обстежено  3994 громадян, із них вперше виявлена артеріальна гіпертонія у 263 осіб. Пацієнти з підвищеним тиском  направлені на консультацію до відповідних фахівців та додаткові обстеження, отримали інформаційні матеріали щодо способів профілактики серцево-судинних захворювань,  які мотивують позбутися шкідливих звичок та зробити вибір на користь здорового способу життя, збільшити рівень фізичної активності тощо. Підвищений рівень артеріального тиску як показник фактору ризику може свідчити про початок розвитку серцево-судинного захворювання. Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія – самий грізний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. У людей з високим тиском в 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів – порушення мозкового кровообігу( інсульти).

Більше 1,5 мільярда людей у всьому світі страждають на це підступне захворювання, а в Україні – це кожна третя доросла людина. В Україні зареєстровано понад 1,2 млн. осіб, хворих на артеріальну гіпертонію, але насправді таких людей набагато більше. Наявність підвищеного артеріального тиску збільшує вірогідність розвитку інсульту у 3,7 рази, серцевої недостатності – в 4 рази, інфаркту міокарда в 2 рази

За даними статистики у м. Черкаси станом на 01.01.2018 р. зареєстровано 74 907 хворих на гіпертонічну хворобу.  Вперше у 2017 р. виявлено 3043 хворих. Серед них  60% – це жінки.  Питома вага серцево-судинних захворювань у жителів міста серед усіх випадків захворюваності населення щороку зростає. У м. Черкаси захворюваність на гострий інфаркт міокарда в 2017 році  у порівнянні з 2015 р зросла на 10%.

                                         Шановні жителі м. Черкаси!

Цінуйте та бережіть своє здоров’я. Своєчасно звертайтесь до лікарів та не нехтуйте лікуванням. Контролюйте артеріальний тиск. Убережіть себе від інфарктів та інсультів!

 

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР"

Переглядів: 37 | Додав: 123
Всього коментарів: 0