Головна » 2017 » Листопад » 30 »

1 грудня 2017 року – Всесвітній день боротьби зі СНІДом


10:36

1 грудня 2017 року – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

 

1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом під гаслом "ВІЛ небезпечний, поки ти не знаєш про нього". У цей день по всьому світу люди виражають підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості та ЗМІ до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами стигматизації та дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.
Мета проведення заходу – інформування населення про проблему ВІЛ/СНІДу, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (культура сексуальних відносин, дотримання здорового способу життя тощо) та виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.

Проблема ВІЛ-інфекції понад 29 років залишається актуальною для світової спільноти, масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.

Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні залишається напруженою – продовжується поширення ВІЛ серед загального населення, зростає захворюваність на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Щороку збільшується кількість осіб, які перебувають під диспансерним наглядом у закладах охорони здоров’я служби профілактики та боротьби зі СНІДом.

За даними ДУ «Центр громадського здоровʼя МОЗ України» в Україні за весь період епідемії ВІЛ-інфекції офіційно зареєстровано 310 680 ВІЛ-позитивних осіб, 99 694 хворих на СНІД та 43 958 померлих від захворювань, зумовлених СНІДом.

У Черкаській області за весь період епідемії станом на 01.10.2017 в області офіційно зареєстровано 7 523 ВІЛ-інфіковані особи, в т. ч. 1 331 дитина; захворіло на СНІД – 2 782 особи, в т. ч. 46 дітей; померло від захворювань, зумовлених СНІДом – 1 095 осіб, в т. ч. 16 дітей.

Станом на 01.10.2017 в лікувально-профілактичних закладах області на диспансерному обліку перебуває 3 686 ВІЛ-інфікованих осіб, з них – 236 дітей (з підтвердженим статусом – 95 дитини; в стадії підтвердження – 141 дитина), хворих на СНІД – 1 205 осіб, в т. ч. 28 дітей.

В структурі шляхів передачі ВІЛ в поточному році переважає статевий і становить 60,2%; парентеральний (ін’єкційне вживання наркотиків) – 22,5%.

87% ВІЛ-інфікованих області – це особи репродуктивного та працездатного віку.

Епідемія ВІЛ-інфекції в області продовжує поширюватись. Зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. Збільшується число дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Вперше за 29 років продовження епідемії ВІЛ/СНІДу в області спільними зусиллями медпрацівників та неурядових організацій досягнуто значного результату – не інфікувалася жодна дитина, народжена ВІЛ-інфікованою матір’ю.

На сьогоднішній день ВІЛ-інфікованим надається безоплатна і доступна специфічна антиретровірусна терапія, яка продовжує життя, забезпечує покращення його якості, зменшує ризик передачі вірусу іншим людям. Тільки в Черкаській області повністю закінчена децентралізація послуг на місцях. Своєчасна та якісна медична допомога хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД забезпечена у всіх містах та районах області – активно працюють 28 сайтів для призначення та проведення антиретровірусної терапії, у тому числі перший в Україні дитячий сайт на базі Черкаської міської дитячої лікарні. Станом на 01.11.2017 отримують АРВ-терапію 2 114 ВІЛ-інфікованих жителів області, в т. ч. – 90 дітей.

Активно впроваджується надання інтегрованих послуг для хворих на ВІЛ/СНІД: призначення антиретровірусної терапії, замісної підтримувальної терапії та проведення контрольованого лікування амбулаторних хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ-інфекція.

За весь період епідемії серед медичних працівників не було жодного випадку інфікування ВІЛ, пов’язаного з виконанням професійних обов’язків.

В ЛПЗ області впроваджується Єдина електронна система епідеміологічного та клінічного моніторингу поширення ВІЛ-інфекції, що покращить обробку даних обстежень на ВІЛ-інфекцію, медичного нагляду за хворими на ВІЛ-інфекцію/СНІД, інформаційну підтримку процесів планування закупівель, обліку та контролю руху лікарських препаратів тощо.

Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Жодна людина у світі не застрахована від зараження вірусом імунодефіциту людини. СНІД загрожує нам усім, тому що не визнає ніяких кордонів.

Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя.

  За інформацією КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради

Переглядів: 64 | Додав: 123
Всього коментарів: 0