Головна » 2017 » Жовтень » 20 »

20 жовтня 2017 року – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози


14:13

20 жовтня 2017 року – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

20 жовтня відмічається Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. В м. Черкаси 17 та 18 жовтня 2017р. була проведена акція «Діагностика раку молочної залози» з метою профілактики, ранньої діагностики та виявлення  раку молочної залози. Всі лікувальні заклади міста при підтримці Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР прийняли активну участь у акції. 

В м.Черкаси проживає близько 82046 жінок старших 40 років. Під час проведення  акції  в центрах та стаціонарах міста було обстежено 1702 жінки після 40 років на виявлення раку молочної залози, із них у 28 запідозрили онкологічне захворювання молочної залози, і вони  були направлені на додаткові обстеження та консультацію в обласний онкологічний диспансер.

По місту Черкаси за 9 місяців 2017 року на рак молочної залози захворіло  – 50 жінок, із них в занедбаній формі – 32 %,  43 захворівших  виявлено під час профілактичних оглядів.

Рак молочної залози в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, посідає перше місце в структурі захворюваності та смертності від злоякісних новоутворювань серед жінок. За останні 20 років кількість випадків хвороби неухильно зростала на 1-2% за рік.

У 95% випадків рак молочної залози не турбує жінку, а тим часом на першій, нульовій стадії, рак повністю виліковується. Самодіагностика разом з клінічним обстеженням і мамографічним обстеженням – три кити раннього розпізнавання раку молочної залози. 

Клінічне обстеження в лікаря–мамолога допомагає виявити пухлини від 4 і більше міліметрів. Його проводять один раз у два–три роки, починаючи з 18–20 років, а з 30–річного віку — щороку. Лікар-мамолог може вивчити всі скарги, оцінити стан, дати певні поради.

Третій крок — інструментальна діагностика. Сучасні апарати ультразвукової діагностики (УЗД) дають якісне обстеження. Його роблять з 30–річного віку - один раз на рік. Мамографія — метод рентгенологічний і дає променеве навантаження, тож до 40–річного віку його не назначають. Але і ризик захворіти в цьому віці досить низький.

Якщо до 30–річного віку рак молочної залози вражає одну з 1200 жінок, з 30 до 40 років - одну з 207 жінок, то в 40-59 років хворіє одна з 24, а з тих, кому понад 60, - одна із 13. Отже, з 40 до 50 років мамографічні обстеження необхідно проходити один раз на рік. Але якщо немає підозрілих змін у структурі молочної залози, можна робити це обстеження один раз на два роки. А з 50 років — щорічно. На сучасних апаратах можна виявити найменші зміни, які стануть вузлами через 3–4 роки. Їх можна видалити хірургічно, і при такій формі раку лікарі-онкологи дають гарантію, що жінка повністю вилікується і проживе багато років.
 

Шановні жінки м.Черкаси!  Якщо ви підозрюєте в себе якесь новоутворення, не піддавайтесь страху – зверніться до лікаря. Вчасний візит до лікаря збереже ваше життя і є гарантією вилікування! Бережіть себе і своє здоров'я!

КПН «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР» 

Переглядів: 53 | Додав: 123
Всього коментарів: 0