Головна » 2018 » Жовтень » 1 »

24-26.09.2018 року в закладах охорони здоров'я м.Черкаси була проведена акція, приурочена до Всесвітнього дня серця


10:58

24-26.09.2018 року в закладах охорони здоров'я м.Черкаси була проведена акція, приурочена до Всесвітнього дня серця

 По даним Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) на сьогодні серцево-судинні захворювання (ССЗ) посідають перше місце серед всіх причин смертності у світі. На їх долю припадає 30% всіх смертей. Ця тенденція характерна для всіх країн світу, але є найбільш актуальною в країнах з низьким та середнім рівнем доходів (в цих країнах проживають 80% всіх хворих на ССЗ). Україна очолює цей список! В нашій країні на захворювання серця та судин страждає близько 60% населення, а це 27,0 млн. осіб! Особливо трагічним є почастішання інвалідизації та передчасної смерті людей молодого працездатного віку.

День серця відіграє вирішальну роль у підвищенні обізнаності окремих людей, сімей, спільнот та урядів щодо можливостей профілактики серцево-судинних хвороб, в тому числі захворювань серця та інсульту, зниження тягаря передчасної смерті, що допомагає людям скрізь жити довше, краще, здоровим життям.

В м. Черкаси за останні три роки захворюваність на інфаркт міокарда зросла на 23 %. Відсоток інфаркту міокарда у осіб працездатного віку складає 19.2.

З 24.09.2018р. по 26.09.2018р. лікувальними закладами міста Черкаси при підтримці Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР була проведена акція до Всесвітнього дня серця та ряд заходів з метою підвищення обізнаності населення про хвороби серця.

Проведено безкоштовне вимірювання артеріального тиску громадянам в аптеках міста, ДП НВК «Фотоприлад», центрах соціального захисту населення, студентам коледжів, університетів, тощо. Всього під час акції було обстежено 1923 громадян, із них вперше виявлений підвищений артеріальний тиск у 189 осіб. Пацієнтам з підвищеним артеріальним тиском було рекомендовано звернутись до сімейного лікаря з метою встановлення діагнозу та корекції лікування виявленого захворювання. Медичними працівниками проводились бесіди, роздавались пам'ятки населенню з рекомендаціями по профілактиці серцево-судинних захворювань, в т.ч. гіпертонічної хвороби, інфарктів та інсультів. В приміщеннях закладів охорони здоров’я оформлялись санітарні бюлетені, плакати по профілактиці інфарктів, гіпертонічної хвороби та інших серцево-судинних захворювань.

Забезпечувалось висвітлення акції по місцевому радіомовленню, на відео моніторах закладів охорони здоров’я транслювались презентації по тематикам «Профілактика, фактори ризику та рання діагностика захворювань серцево-судинної системи».

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР"

Переглядів: 9 | Додав: 123
Всього коментарів: 0