Головна » 2018 » Жовтень » 30 »

29 жовтня 2018 року - Всесвітній день боротьби з інсультом


14:44

29 жовтня 2018 року - Всесвітній день боротьби з інсультом

29 жовтня 2004 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила інсульт глобальною епідемією. Це захворювання залишається однією з головних причин смерті та інвалідності в Україні та у  всьому світі.

Україна посідає одне з перших місць в Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров'я, соціального забезпечення, економіку та суспільство.

В Україні, згідно з офіційною статистикою, цереброваскулярні захворювання – на другому місці серед причин смертності.

Щорічно понад 100 тисяч громадян України стають жертвами інсульту, серед яких третина молодша 65 років. За статистичними даними в Україні налічується 11,8 млн. хворих на артеріальну гіпертензію, 9 млн. хворих не  знають про те, що в них підвищений артеріальний тиск, але нехтують медичною допомогою чи профілактикою.

У м. Черкаси в 2018 році захворюваність на мозковий інсульт в порівнянні із 2014 роком зросла на 18% і складає 42, 8 на 10 тисяч населення.

Інсульт – це захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в речовину мозку чи під його оболонки та стискання тканини мозку кров’ю. Наслідком є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що в свою чергу викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. В залежності від локалізації враження, можливе порушення мови, рухової функції, чутливості, зору, пам’яті та ін. При виявленні ознак інсульту( раптова поява слабкості в м'язах або оніміння однієї половини тіла: обличчя, руки, ноги; раптове порушення мовлення, зору, двоїння предметів; раптова втрата рівноваги; раптовий сильний головний біль без явної на то причини),необхідно негайно викликати швидку допомогу, так як   від того, якими будуть дії протягом перших годин від початку захворювання залежить подальша доля хворого, а нерідко – і його життя.

З 23 по 25 жовтня 2018 року в лікувально-профілактичних закладах  міста Черкаси за підтримки Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради до Всесвітнього дня боротьби з інсультом була проведена міська акція «Дізнайся ризики інсульту!».

Мета акції – привернути увагу людей до таких поширених факторів ризику інсульту, як артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, шкідливі звички; розповсюдження інформації про ознаки інсульту, способи профілактики та уникнення даного захворювання.

Зокрема, в ці дні, всі бажаючі мали змогу виміряти артеріальний тиск. Серед 4156 осіб, що пройшли обстеження, підвищений тиск був зареєстрований у 1698 осіб, з них вперше виявлений підвищений тиск у 350 чоловік. Пацієнтам з підвищеним рівнем артеріального тиску були надані відповідні рекомендації щодо до обстеження, лікування, способу життя та харчування.

Шановні жителі м. Черкаси! Зробіть перший крок назустріч профілактиці інсульту. Адже успішне лікування гіпертонічної хвороби сьогодні та профілактичні заходи – це запорука довгого і здорового життя завтра!

Навіть за малої підозри на інсульт, необхідно негайно звернутись по екстрену медичну допомогу. Адже вчасна допомога - основний шанс врятувати життя і здоров'я.

Пацієнти з симптомами інсульту повинні бути без зволікання доставлені в найближчий медичний центр з відділенням гострих порушень мозкового кровообігу (інсульту), в якому виконується екстрена терапія.

Пацієнти з давністю симптомів інсульту в межах трьох годин повинні бути оглянуті і транспортовані.

Щороку в нашій країні стається 100–110 тис. інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку).

Третина хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів.

Половина - впродовж 1 року від початку захворювання.

20-40 % хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5 % первинної інвалідності), і лише близько 10 % повертаються до повноцінного життя.

 

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»

Переглядів: 11 | Додав: 123
Всього коментарів: 0