Головна » 2017 » Травень » 31 »

31 травня 2017 року - Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням


08:17

31 травня 2017 року - Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі налічується близько 1,1 млрд. курців. Це майже третина всього дорослого населення віком понад 15 років. 15 березня 2006 року Україна ратифікувала Рамкому Конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну (далі – РКБТ ВООЗ) РКБТ ВООЗ є першим міжнародним договором, укладеним під егідою ВООЗ, сторонами якого є вже понад 180 країн, де проживає понад 90% населення земної кулі;  
80% країн посилили своє законодавство щодо боротьби проти тютюну;
вартість пачки сигарет зросла в середньому на 150%;
більшість країн заборонили куріння в закритих приміщеннях та громадських місцях;
окремі країни вже встановили чітку стратегічну мету – стати вільними від тютюну, зменшивши поширеність куріння до 5%.

З четвертого місця у світі за поширеністю куріння у 2006 році Україна перемістилися у третій десяток згідно з останнім звітом ВООЗ щодо глобальної тютюнової епідемії. У рік ратифікації РКБТ ВООЗ більше 37 % українців були щоденними курцями, останні ж дослідження свідчать про 24% курців серед дорослого населення.
Проте, до подолання тютюнової загрози ще далеко. Щороку у світі від тютюну, за оцінками ВООЗ, гине близько 6 млн. людей. До 2030 року ця цифра може збільшитися до 8 млн. У 2010 році дослідники Оксфордського університету оцінили втрати України від вживання тютюну на рівні 63 тисяч смертей щороку.
Доведено, що курці з великим стажем живуть у середньому на 22 роки менше. Куріння стає причиною атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, гастриту, гастроентероколіту, міокардіодистрофії, раку легень, хронічного бронхіту, емфіземи легень, коронарної хвороби серця.
Тютюнова залежність, за міжнародною класифікацією, визначена, як психічний та поведінковий розлад. Соціологічні дослідження свідчать, що близько 70 % курців висловлює бажання кинути курити.
Основна мета відзначення всесвітнього дня без тютюну – захистити теперішнє та майбутнє покоління не тільки від руйнівних наслідків для здоров’я, пов’язаних з тютюном, але також і від соціальних, екологічних та економічних наслідків вживання тютюну.

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»

Переглядів: 72 | Додав: 123
Всього коментарів: 0