Головна » 2017 » Березень » 3 »

3 березня - Міжнародний день охорони здоров'я вуха і слуху


14:41

3 березня - Міжнародний день охорони здоров'я вуха і слуху

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заснувала спеціальний день, присвячений охороні здоров'я вуха і слуху. Щорічно 3 березня відзначається Міжнародний день охорони здоров'я вуха і слуху (International Day for Ear and Hearing). Передбачається, що в цей день медичні та волонтерські організації в різних країнах повинні проводити заходи, спрямовані на те, щоб підвищувати обізнаність населення про можливі проблеми, пов'язані зі слухом. У свою чергу, ВООЗ обіцяє надавати державам, що складається в організації, всебічну підтримку при розробці і здійсненні національних програм лікувальної та профілактичної допомоги людям із захворюваннями вух і проблемами зі слухом.

На сьогоднішній день втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорної формою інвалідності в світі. За даними ВООЗ, від глухоти і порушень слуху страждають приблизно 360 мільйонів чоловік. Основними причинами глухоти і приглухуватості (неповної втрати слуху) називають генетичні порушення, хронічні інфекції вуха, ряд захворювань: краснуха, кір, свинка, менінгіт, - а також вплив деяких лікарських препаратів і шкідливих факторів навколишнього середовища, в першу чергу, шуму. На думку медиків, близько половини всіх випадків глухоти та інших порушень слуху можна запобігти, усунувши причини їх розвитку. У числі превентивних заходів найчастіше називають імунізацію населення, охорону здоров'я матері і дитини, забезпечення гігієни праці. Крім того, лікарі дають поради батькам. Зокрема, рекомендується стежити, щоб у вуха дитини не потрапляла брудна вода; не шльопати дитину, особливо по вухах; навчати дітей не вставляти у вуха сторонні предмети; в разі будь-яких тривожних симптомів негайно звертатися в лікарню.

До того ж, в 2015 році, в ознаменування Міжнародного дня охорони здоров'я вуха і слуху, ВООЗ розпочала кампанію «Не піддавайте свій слух небезпеці!», з метою звернути увагу на ризики небезпечного слухання і сприяти більш безпечної практиці. І сьогодні вона триває. Все більше занепокоєння у медиків викликає зростаючий рівень впливу гучних звуків в культурно-розважальних і спортивних установах, таких як нічні клуби, дискотеки, паби, бари, кінотеатри, концертні зали, стадіони і навіть фітнес-центри. Сучасні технології стають все більш поширеними, і часто такі пристрої, як аудіоплеєри, використовуються для прослуховування музики з небезпечними рівнями гучності і протягом тривалого періоду часу. Регулярний вплив гучних звуків створює серйозну загрозу розвитку необоротної втрати слуху.

За оцінками ВООЗ, 1,1 мільярда молодих людей в світі можуть бути схильні до ризику втрати слуху через небезпечною практики слухання. Більше 43 мільйонів чоловік у віці 12-35 років з різних причин мають втрату слуху, що приводить до інвалідності. Тому ВООЗ у співпраці з партнерами усього світу попереджає молодих людей і їх сім'ї про ризики втрати слуху під впливом шуму і закликає уряди приділяти цій проблемі більше уваги в рамках більш широких зусиль щодо запобігання втрати слуху в цілому.

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»

Переглядів: 51 | Додав: 123
Всього коментарів: 0