Головна » 2018 » Серпень » 5 »

6 серпня 2018 року - Міжнародний день "Лікарі світу за мир"


08:47

6 серпня 2018 року - Міжнародний день "Лікарі світу за мир"

  73 роки тому – було вперше використано ядерну зброю. 6 серпня 1945 о 08:15 американський бомбардувальник, скинув атомну бомбу "Малюк" (тротиловий еквівалент 20 тисяч тонн) на японську Хіросіму. Тому 6 серпня стало відзначатися міжнародним товариством як Всесвітній день боротьби проти ядерної зброї.

Символічність даної події полягає в нагадуванні всьому людству про необхідність запобігання війни на планеті. В цей день, 6 серпня, в місті Хіросіма настає хвилина мовчання – о 8.15 годині ранку. Хіросіма — символ боротьби проти зброї масового знищення. Дата трагедії в Хіросімі і необхідність медичної допомоги на полі військових дій були причиною, для створення не святкового, а скорботного дня, щоб в черговий раз нагадати людству, що може статися від рук самої людини, які трагедії розгортаються у зв’язку зі створенням ядерної зброї і зброї взагалі.

Ініціатор свята, тобто організація «Лікарі світу за запобігання ядерної загрози», була створена після відділення групи членів від організації «Лікарі без кордонів». Вона діє у 12 країнах світу. «Лікарі без кордонів» розгортає свою діяльність і в Україні у кількох напрямках — від розповсюдження друкованих матеріалів про ВІЛ/СНІД до лікування вагітних жінок, які мають вірус ВІЛ.

Відзначення Міжнародного дня «Лікарі світу за мир» є наразі особливо актуальним для України. Величезна кількість українських медиків врятували не одну сотню героїв у зоні АТО.  

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР"

Переглядів: 15 | Додав: 123
Всього коментарів: 0