Головна » 2017 » Квітень » 7 »

7 квітня 2017 року - Всесвітній день здоров'я. "Депресія: давай поговоримо"


08:57

7 квітня 2017 року - Всесвітній день здоров'я. "Депресія: давай поговоримо"

Здоров’я є найбільшою цінністю нашого життя. Однак, саме до нього ми часто ставимося найбільш легковажно. Стреси, шкідливі звички, малорухливий спосіб життя – ось далеко не весь перелік того, чим людина його губить. Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб його повернення. А Всесвітній день здоров’я нагадує всім нам про важливість його збереження. Тут провідну роль відіграє психічне здоров’я – один з основних компонентів нормальної життєдіяльності та стійкості до потрясінь. Ось чому у 2017 році, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, цей день присвячений такій актуальній темі, як депресія.
«Депресія: давай поговоримо» – закликає гасло ВООЗ тому, що депресія очолює список причин незадовільного стану здоров’я та інвалідності громадян усього світу. Звісно, наша країна не є винятком. Цьому безліч причин. Проте, негативні стереотипи, пов’язані з психічними розладами як і раніше, заважають людям своєчасно звертатись за допомогою.
Мета цьогорічної кампанії полягає у тому, щоб якнайбільше людей знали про цю проблему, зверталися за допомогою до фахівців та й власними зусиллями намагалися дбати про своє психічне здоров’я, уникати стресових ситуацій, контролювати емоції.
Для того щоб навчитися володіти собою, необхідно, в першу чергу, усвідомити, що можна втратити, якщо не направити свою енергію і почуття в потрібне русло. Адже, людина, яка не вміє вчасно «взяти себе в руки» у складній життєвій ситуації ризикує втратити хороші відносини зі своїми близькими, які звичайно ж, дуже скоро Вас пробачать, але неприємний осад і засмучення все ж залишаться. Через негативні емоції можна втратити повагу колег і керівництва, душевну гармонію, радість та позитивний настрій, а також і контроль над своїм життям.
Тому наша психіка, так само, як і тіло, вимагає постійної гігієни – психоемоційної, завдяки якій ми можемо впливати і адекватно реагувати на процеси, що відбуваються.
Не дарма кажуть: «У здоровому тілі – здоровий дух». Тому не слід нехтувати фізичною активністю – добре, по можливості, відвідувати спортзал або басейн, якомога частіше гуляти пішки на свіжому повітрі (у лісі, парку). Це сприяє виробленню ендорфінів – «гормонів радості» і чудово нейтралізує стрес. Важливо висипатися, загартовувати організм, дотримуватися правил здорового харчування, насиченого вітамінами і мікроелементами, які підтримують нормальне функціонування нервової системи. Важливо також позбавитися від шкідливих звичок.
Бажано намагатися уникати ситуацій, у яких людина піддається сильним хвилюванням. Варто звести до мінімуму перебування у негативному середовищі, спілкування зі скигліями, плаксами, «бідосями», песимістами, енергетичними вампірами. Краще оточити себе позитивними емоціями – відвідувати театри, слухати класичну музику, читати улюблені книги.
Добре практикувати аналіз власного життя, акцентуючи увагу на позитивних моментах – це є потужним стимулом для досягнення внутрішньої гармонії.
А якщо ж все-таки потрапив у складну ситуацію, яка викликала сплеск негативних почуттів, необхідно навчитися контролювати свій гнів. Допоможе глибоке спокійне дихання. Від стресу рекомендується дихати так: на рахунок раз-два – глибокий вдих, три-чотири – спокійний видих, п’ять-шість – пауза (повторювати 6-8 разів). Повільно (про себе) порахуйте до десяти. За цей час емоції стихнуть і Ви зможете поглянути на ситуацію більш тверезим поглядом.
Захистіться від конфліктного співбесідника, опонента уявною невидимою, але міцною стіною, що захищає Вас від «нападів» і негативної енергії.Прийоми аутотренінгу допоможуть зняти такі прояви стресу, як головні болі, неприємні відчуття з боку внутрішніх органів. Один із кращих та доступних способів заспокоєння – це спілкування з близькою людиною, коли можна «вилити душу» і «поплакатися в жилетку», тобто зняти напругу, переключитися на іншу цікаву тему, спільно відшукати шлях усунення подразника або хоча б зниження його значимості. Важливий спосіб зняття психічної напруги – це активізація почуття гумору. Сміх у складній ситуації знімає напруженість та тривожність. Після сміху у людини м’язи розслабляються, серцебиття нормалізується. Відомий факт, що контролювати енергію допомагає молитва (якщо Ви віруюча людина), бо віра – це потужний інструмент досягнення душевної гармонії та управління власним психологічним станом.
Загалом, варто бути в житті філософом та дивитись на все зі сторони – так легше тримати себе в руках. Не слід марнувати дарма часу на тривоги та побоювання, краще шукати позитивні сторони подій.


КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»

Переглядів: 84 | Додав: 123
Всього коментарів: 0