Головна » 2017 » Жовтень » 8 »

8 ЖОВТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХОСПІСНОЇ ТА ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ


10:42

8 ЖОВТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХОСПІСНОЇ ТА ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ

Паліативна допомога – комплекс заходів та послуг, які спрямовані на покращення якості життя невиліковно хворої людини на останніх етапах її життя. Це означає зменшення страждань, підтримка максимально можливої активності та участі у суспільному й родинному житті.

За висновками Всесвітньої організації охорони здоров’я, максимальний комфорт для невиліковних пацієнтів передбачає максимально можливе усунення болю та інших проявів хвороби. Зменшити або усунути сильний біль можна лише опіоїдними анальгетиками, у подібній ситуації альтернативи не існує. Окрім знеболення та усунення інших симптомів прояву хвороби, паліативна допомога включає надання соціальної, духовної та психологічної підтримки хворому та його рідним. Тому така допомога є не лише медичною проблемою, вона потребує ефективної координації медичних і соціальних служб.

Мета Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги полягає у підвищенні поінформованості населення щодо проблем паліативної допомоги та хоспісів, підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх родин, сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

Паліативна та хоспісна медицина - це професійна медична та психологічна допомога пацієнтам з важкими невиліковними хворобами та з обмеженою тривалістю життя. До таких пацієнтів належать люди похилого віку та особи з такими невиліковними хворобами, як СНІД, туберкульоз, серцево- та церебросудинні захворювання, цукровий діабет, хвороба Альцгеймера тощо. Хоспісна допомога цим пацієнтам надається або вдома, або стаціонарно в медичних закладах.

Кожна людина має право на те, щоб її лікували, й на те, щоб померти з гідністю. Людина має право на полегшення болю – фізичного, емоційного, духовного та соціального – це невід’ємне право кожного!

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр статистики та здоров’я ЧМР» 

Переглядів: 74 | Додав: 123
Всього коментарів: 0