Головна » 2017 » Вересень » 28 »

Акція до Всесвітнього Дня Серця


11:36

Акція до Всесвітнього Дня Серця

По даним Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) на сьогодні серцево-судинні захворювання (ССЗ) посідають перше місце серед всіх причин смертності у світі. На їх долю припадає 30% всіх смертей. Ця тенденція характерна для всіх країн світу, але є найбільш актуальною в країнах з низьким та середнім рівнем доходів ( в цих країнах проживають 80% всіх хворих на ССЗ). Україна очолює цей список! В нашій країні на захворювання серця та судин страждають 58,4% населення, а це 26,5млн. осіб! Особливо трагічним є почастішання інвалідизації та передчасної смерті людей молодого працездатного віку.

В м. Черкаси за 6 місяців 2017 року зареєстровано 108441 серцево-судинних захворювань, із них: гіпертонічної хвороби - 57838, ішемічної хвороби серця – 39132, та інфаркту міокарда - 232.

20.09.2017р. та 22.09.2017р. лікувальними закладами міста Черкаси при підтримці Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР була проведена акція до Всесвітнього дня серця та ряд заходів з метою підвищення обізнаності населення про хвороби серця, профілактики та раннього виявлення гіпертонічної хвороби.

Проведено безкоштовне вимірювання артеріального тиску громадянам в аптеках міста, маркетах, УДППЗ «Укрпошта», студентам ЧДТУ тощо. Всього під час акції було обстежено 2867 громадян, із них вперше виявлений підвищений артеріальний тиск у 149 чоловік. Пацієнтам з підвищеним артеріальним тиском було рекомендовано звернутись до сімейного лікаря або дільничного терапевта за місцем проживання з метою встановлення діагнозу та корекції лікування виявленого захворювання. Медичними працівниками центрів ПМСД проводились бесіди, роздавались пам'ятки населенню з рекомендаціями по профілактиці серцево-судинних захворювань, в т.ч. гіпертонічної хвороби, інфарктів та інсультів. В приміщеннях центрів ПМСД оформлювались санітарні бюлетені, плакати по профілактиці інфарктів, гіпертонічної хвороби та інших серцево-судинних захворювань.

Забезпечувалось висвітлення акції по місцевому радіомовленню, на відеомоніторах центрів ПМСД транслювались презентації по тематикам «Профілактика, фактори ризику та рання діагностика артеріальної гіпертензії».

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я" ЧМР

Переглядів: 70 | Додав: 123
Всього коментарів: 0