Головна » 2017 » Травень » 15 »

До Всеукраїнського дня боротьби з гіпертонією в м. Черкаси відбулася діагностично-просвітницька акція


15:36

До Всеукраїнського дня боротьби з гіпертонією в м. Черкаси відбулася діагностично-просвітницька акція

    11 та 12 травня 2017 р. в м.Черкаси при підтримці Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради пройшла акція присвячена Всеукраїнському дню боротьби з артеріальною гіпертонією з метою раннього виявлення гіпертонії та запобіганню її ускладнень. Усі охочі мали можливість пройти обстеження по виявленню факторів серцево-судинного ризику в центрах первинної медико-санітарної допомоги та міських лікувальних закладах. Крім того були організовані тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску в громадських місцях – аптеках, торгівельних центрах, відділеннях зв’язку, гуртожитках училищ та інших.

   Цього року під час акції було обстежено  3200 громадян, із них вперше виявлена АГ у  213   осіб. Пацієнти з підвищеним тиском  направлені на консультацію до відповідних фахівців та  додаткові обстеження, отримали інформаційні матеріали щодо способів профілактики серцево-судинних захворювань,  які мотивують позбутися шкідливих звичок та зробити вибір на користь здорового способу життя, збільшити рівень фізичної активності тощо. Підвищений рівень артеріального тиску як показник фактору ризику може свідчити про початок розвитку серцево-судинного захворювання. Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія – самий грізний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. У людей з високим тиском в 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів – порушення мозкового кровообігу( інсульти).

 

  В Україні близько 13 млн. осіб хворих на гіпертонічну хворобу. У м.Черкаси хворих на цю хворобу 77424 осіб, але насправді таких людей набагато більше. Питома вага серцево-судинних захворювань у жителів міста серед усіх випадків захворюваності населення щороку зростає. У м. Черкаси захворюваність на гострий інфаркт міокарда в 2016 році в порівнянні з 2014 р зросла на 11,8  %, інсульти на  20,0 %.

 

                                    Шановні жителі м. Черкаси!

Цінуйте та бережіть своє здоров’я. Своєчасно звертайтесь до лікарів та не нехтуйте лікуванням. Контролюйте артеріальний тиск. Убережіть себе від інфарктів та інсультів!

 

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР"

Переглядів: 81 | Додав: 123
Всього коментарів: 0