Головна » 2018 » Січень » 24 »

Прості правила безпеки вбережуть від травмувань через ожеледицю.


08:36

Прості правила безпеки вбережуть від травмувань через ожеледицю.

Лікарі постійно наголошують про небезпеку травмувань через ожеледицю та пропонують дотримуватися простих порад.


Перше – не варто розраховувати лише на піщане посипання. Є сенс «оздобити» підошви взуття «льодоходами». Їх можна зробити по-різному: прикріпити на підбор та підошву перед виходом з будинку шматок поролону (за розмірами підошви) або лейкопластиря; натерти наждачним папером підошву перед виходом, а краще прикріпити його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу рано чи пізно обсипаються); намажте на підошву клей типа «Момент» і поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.


Друге - пам`ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої або іншої м`якої основи і без високих  підборів.


Третє – людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з дому.  Проте   якщо потреба змусила, не соромтеся узяти палицю з гумовим наконечником або з шпилькою. Пам’ятайте, що дві третини травм люди старше 60 років одержують при падінні. Також вагітним жінкам небезпечно в ожеледицю прогулюватися  без супроводу.

 

         Під час прогулянки в ожеледицю дотримуйтесь таких рекомендацій:
1) Ходіть неспішно, ноги злегка розслабте в колінах,  ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті сумками. При порушенні рівноваги швидко сядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
2) Падайте в ожеледицю з мінімальним ризиком для свого здоров`я. Відразу сядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння згрупуйтеся, напружте м`язи, а доторкнувшись до землі, обов`язково перекотіться – удар, направлений на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
3) Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.
4) Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом.
5) Не прогулюйтеся біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах – особливо. Можна впасти і вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
6) Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду і в ожеледицю. Пам`ятайте, що в цей період значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, який рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а, можливо, і до загибелі.
7) Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. В стані сп’яніння отримані  травми найчастіше  тяжкі, всупереч переконанню, що п`яний падає завжди вдало.
8) Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення із незадовільними  наслідками.

 Травматологічні пункти розташовані за адресами:

  1. Дорослий -  КЗ «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» ЧМР вул. Самійла Кішки,210.
  2. Дитячий – КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» ЧОР, вул.30 років Перемоги,16

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»

Переглядів: 56 | Додав: 123
Всього коментарів: 0