Головна » 2017 » Липень » 28 »

ПРОВЕДЕННЯ АКЦІЇ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ВІРУСНИМИ ГЕПАТИТАМИ


14:22

ПРОВЕДЕННЯ АКЦІЇ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ВІРУСНИМИ ГЕПАТИТАМИ

28 липня 2017р. МБФ «Альянс громадського здоров’я» та БФ «Інсайт» спільно із Департаментом охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР, в рамках Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, в м. Черкаси була проведена інформаційно-профілактична акція під гаслом «Гепатит С: дізнайся зараз, вилікуй вчасно».

Метою проведення заходів в рамках цього дня є підвищення обізнаності населення  про методи діагностики, лікування та профілактики гепатитів, особливо групи В та С.

В рамках акції всі бажаючі отримали безкоштовну фахову консультацію директора КНП « Черкаська міська інфекційна лікарня» ЧМР  Волгіної С.І.та лікаря-інфекціоніста КНП «Третій центр ПМСД» Пердюр А.О., щодо профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів; мали можливість поспілкуватися з людьми, які на даний час  завершили лікування чи ще чекають на нього. Також вперше організована виставка ризикованого інструментарію, аби краще усвідомити небезпеку інфікування гепатитом С.

Перед населенням міста виступали заступник директора Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Гетьман Н.А., головний інфекціоніст Черкаської області Волгіна С.І., працівники БФ «Інсайт», які наголосили, що захворюваність на хронічні вірусні гепатити В та С є однією з актуальних медичних і соціальних проблем. Фахівцями різного рівня в області та м. Черкаси ведеться постійна та планомірна робота по їх профілактиці та лікуванню.

В Черкаській області з 2009 року ведеться реєстрація хворих на хронічні вірусні гепатити В і С. Станом на 01.07.2017р. в кабінетах інфекційних захворювань наліковується хворих на хронічний вірусний гепатит В та С – 2056  осіб, із яких хворих на хронічний гепатит С - 1611, хронічний гепатит В – 413.

Незважаючи на багаторічну відсутність достатнього фінансування, проблема вірусних гепатитів демонструє вдалий приклад організації високого рівня надання медичної допомоги хворим. Успіхи, досягнуті в цьому напрямку, включаючи практичні результати і наукові дослідження, відомі не тільки в Україні, але і в світі. Своєчасна діагностика та специфічне лікування є сучасними шляхами вдосконалення профілактики вірусних гепатитів. Дотримання протиепідемічного режиму, правил сучасної дезінфекції, стерилізації можуть убезпечити людей при виконанні медичних процедур. Безпечна сексуальна поведінка, проходження тестування, виконання правил особистої гігієни в змозі попередити тяжкі наслідки інфікування вірусними гепатитами..

Під час акції учасники отримали тематично-інформаційну печатну продукцію по вірусним гепатитам та їх профілактиці.

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я» ЧМР

Переглядів: 81 | Додав: 123
Всього коментарів: 0