Головна » 2018 » Квітень » 26 »

ВАКЦИНАЦІЯ ЯК ПРАВО КОЖНОЇ ЛЮДИНИ І СПІЛЬНИЙ ОБОВ'ЯЗОК– ДЕВІЗ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ТИЖНЯ ІМУНІЗАЦІЇ


16:47

ВАКЦИНАЦІЯ ЯК ПРАВО КОЖНОЇ ЛЮДИНИ І СПІЛЬНИЙ ОБОВ'ЯЗОК– ДЕВІЗ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ТИЖНЯ ІМУНІЗАЦІЇ

З 24 по 30 квітня 2018 р. щорічно в рамках Всесвітнього тижня імунізації в Європейських регіонах відзначається Європейський тиждень імунізації. Цього року Тиждень проходитиме під девізом «Вакцинація як право кожної людини і спільний обов’язок».

  • Імунізація рятує мільйони життів і отримала широке визнання як однієї з найдієвіших і затратоеффективних заходів в галузі охорони здоров'я. Разом з тим в світі налічується понад 19 мільйонів невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які піддаються серйозному ризику потенційно смертельних захворювань.
  • Всесвітній тиждень імунізації, який проводиться в останній тиждень квітня, покликаний привернути увагу до тих колективних дій, які необхідні для захисту кожної людини від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин. Тема цього року: «Наш спільний захист, вакцини Діють». Це заклик до людей на всіх рівнях - від донорів до широкої громадськості - робити більше для розширення охоплення імунізацією на благо всіх нас.
  • Мета Всесвітнього тижня імунізації 2018 року полягає в тому, щоб наголосити на необхідності активізації зусиль щодо імунізації у всьому світі і, зокрема, показати, яку роль в цих зусиллях може зіграти кожна людина - від донора і до рядового члена суспільства.

Імунізація - найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує захист проти хвороби.

  • Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі — смерть. Вакцинація — безпечний спосіб формування захисту проти інфекцій , захищає від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням — у випадку інфікування. Вакцинація попереджає розповсюдження інфекційних захворювань. Завдяки вакцинації у світі було викоренено натуральну віспу, у багатьох країнах — правець новонароджених.
  • Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні дитина отримує захист від 10 інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту (свинки).

Календар затверджується наказом Міністерства охорони здоров’я України. Якщо ваша дитина з якоїсь причини не отримала щеплення згідно з календарем, вакцинація проводиться за індивідуальним графіком, який складе ваш лікар у відповідності до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.

Для забезпечення епідеміологічного благополуччя рівень охоплення населення плановою імунізацією в усьому регіоні та районі зокрема повинен становити не менше 90%, а серед дітей – більше 95%.

Щоб досягти епідемічного благополуччя – знизити до мінімуму поширення тих інфекцій, які можна запобігти шляхом формування колективного імунітету на високому рівні, необхідно підвищувати довіру до вакцинації в суспільстві – володіти і підносити правдиву і науково обґрунтовану інформацію щодо причин виникнення спалахів інфекційних хвороб та заходів їх профілактики. Тому, МОЗ України дає відповіді і спростування на найбільш хвилюючі питання, які найчастіше вводять в оману і стають причиною відмови громадян від вакцинації:

Питання щодо протипоказань до імунізації: За міжнародними стандартами, легка застуда навіть при температурі до 38⁰С не є перешкодою для вакцинації. Не щеплюють лише в тому випадку, коли існує високий ризик серйозної реакції, також при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не в змозі сформуватися!

  1. Питання про виникнення реакції на введену вакцину: Як правило, виниклі реакції незначні (хворобливі відчуття, припухлість або почервоніння в місці введення вакцини, невелике підвищення температури), а їх поява – це нормальна реакція організму на введений препарат, яка з часом зникає безслідно. МОЗ України наголошує, що ризик важких реакцій після вакцинації дуже низький, набагато вище ризик виникнення серйозних ускладнень від інфекційного захворювання у осіб, які не отримали щеплення!
  2. Питання про вплив вакцин на імунну систему: Віруси, що містяться у вакцинах, настільки ослаблені, що не можуть негативного впливати на імунну систему (навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, в процес буде залучено лише 0,1% імунної системи)! А ось інфікування вірусами природним шляхом значно знижує опірність організму і перевантажує імунітет.
  3. Питання вакцинації дітей з хронічними захворюваннями: Дітям з хронічними захворюваннями можна і потрібно робити щеплення! Такі діти більш уразливі до інфекцій, перебіг хвороби у них зазвичай важчий, а ускладнення – серйозніше!
  4. Питання вакцинації дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні: Грудне вигодовування є дуже важливим для здоров’я дитини. Але воно не здатне захистити новонародженого від інфекцій, проти яких проводиться вакцинація!
  5. Питання вакцинації вагітних: Вакцинація під час вагітності можлива, в деяких випадках навіть необхідна! Наприклад, грип може бути смертельно небезпечним для вагітної жінки. Саме тому вагітні потребують захисту від грипу і можуть імунізуватися перебуваючи на будь-якому терміні вагітності. Вакцинацію вагітним рекомендується проводити інактивованими вакцинами.

У XXI столітті неприпустимо, щоб люди вмирали від хвороб, які можна попередити імунопрофілактикою! Пам’ятайте, вакцинація – це питання не тільки здоров’я і життя громадян, а й питання національної безпеки країни!

 

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР"

Переглядів: 47 | Додав: 123
Всього коментарів: 0