Головна » 2017 » Березень » 20 »

З 13 по 17 березня проведена міська акція "Профілактика та раннє виявлення глаукоми"


16:02

З 13 по 17 березня проведена міська акція "Профілактика та раннє виявлення глаукоми"

Під терміном "глаукома" розуміється група очних захворювань, які виникають з різних причин, що призводить до одного результату: атрофії зорового нерва та сліпоти. Сама назва хвороби прийшла до нас із грецької мови, що приблизно означає "зелена вода". Це пов'язано з тим, що на останній стадії захворювання, зіниця людини набуває зеленуватого відтінку.

Хвороба характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску, яке з часом призводить до деформації (продавлювання або поглиблення) диска зорового нерва.

За статистичними даними, близько 15% всіх сліпих на планеті, втратили зір внаслідок глаукоми очей. Хвороба найчастіше розвивається у людей після 40, але іноді зустрічається дитяча та юнацька глаукома.

  

У місті Черкаси згідно статистичних даних за 2015р. зареєстровано 1394 хворих на глаукому, показник становить 582,9 на 100 тисяч дорослого населення, в 2016 році кількість хворих становила 1383, або ж 581 на 100 тисяч дорослого населення міста. В цілому по місту захворюваність на глаукому за останні 3 роки зросла на 6%. Значною мірою це пов’язано з низькою інформованістю населення про необхідність своєчасного виявлення та лікування даного захворювання.

Шановні жителі м. Черкаси, якщо Вам був поставлений діагноз «глаукома», відразу приступайте до лікування і контролю захворювання, тому, що це є нерозривним комплексом мір спрямованих на підтримку вашого організму в нормальному стані. Допомогти собі може лише сам пацієнт, виконуючи призначення вашого лікаря. Не довіряйте обіцянкам про лікування глаукоми чудодійними методами, звертайтесь до лікаря вашого центру первинної медико-санітарної допомоги.

З 13 по 17 березня 2017 року з метою раннього виявлення та профілактики поширення глаукоми серед населення міста, та надання вчасної та якісної медичної допомоги; за підтримки Департаменту охорони здоров’я та МП ЧМР закладами охорони здоров’я міста Черкаси була проведена міська акція.

Протягом тижня з пацієнтами медичних закладів проводились консультації спеціалістів. За час проведення акції оглянуто 753 особи. Проведено вимірювань внутрішньоочного тиску335. Вперше виявлено глаукому у 31 хворого (всі направлені на консультації до фахівців). Пацієнти з груп ризику отримали якісну інформацію про профілактику, виникнення та ускладнення захворювання. Також заклади охорони здоров’я розмістили статті на дану тематику на власних сайтах, провели 4 лекції, 821 бесіду, виготовили пам’ятки для пацієнтів.

Шановні Черкащани! Бажаємо Вам міцного здоров’я! Своєчасно звертайтесь до свого лікаря. Знайте, що хворобу краще попередити, ніж лікувати!

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»

Переглядів: 57 | Додав: 123
Всього коментарів: 0