Головна » 2018 » Березень » 27 »

З 20 по 23 березня проведена міська акція по профілактиці захворювання на туберкульоз


09:29

З 20 по 23 березня проведена міська акція по профілактиці захворювання на туберкульоз

Щорічно, 24 березня за рішенням ВООЗ відзначається всесвітній день боротьби з туберкульозом. Цей день проводиться з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики та лікування.

Щорічно в Україні реєструється близько 30 тисяч нових випадків захворювання на туберкульоз (чотири нові випадки щогодини), кожен восьмий помирає. За даними МОЗ у 2017 році захворюваність на туберкульоз склала 27121 випадків (64 хворих на 100 000 українців), що в середньому перевищує показники європейських країн у 9 разів. При чому, більше 25% випадків туберкульозу так і залишаються недіагностованими. Більше того, Україна одна з перших країн у Європі з поширеністю мультирезистентних форм туберкульозу, тобто таких, які мають стійкість до традиційних препаратів та довше лікуються.

В Черкаській області у 2017 році на туберкульоз захворіло 617 осіб, в т.ч. 21 дитина віком до 14 років, померло – 120 осіб. В м.Черкаси в 2017р. захворіло на туберкульоз 115 чоловік, на диспансерному обліку знаходиться 227 хворих, померло – 13.

У Черкаській області та м.Черкаси відповідно до загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз, створена і впроваджена цілісна система виявлення, діагностики, лікування і соціальної підтримки хворих на туберкульоз. На сьогодні, в умовах погіршення фінансово-економічного становища в країні, а також одночасного поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу знову створюються умови щодо ускладнення епідемічної ситуації.

З 20 по 23 березня 2018 року з метою раннього виявлення та профілактики поширення туберкульозу серед населення міста, за підтримки департаменту охорони здоров’я та МП ЧМР закладами охорони здоров’я міста Черкаси була проведена міська акція. З пацієнтами медичних закладів проводились консультації спеціалістів. За час проведення акції кожен заклад охорони здоров’я оформив та затвердив план заходів. Проводились семінари та заняття з медичними працівниками про особливості поширення, виявлення, діагностики, лікування та профілактики туберкульозу, на видних місцях структурних підрозділів розміщені інформаційні матеріали, в школах та навчальних закладах проведені тематичні години, учні були залучені до виготовлення бюлетенів та плакатів, проводились бесіди, лекції, в закладах охорони здоров’я оновлені тематичні папки, виготовлялись санітарні бюлетені по тематиці «Зупинимо туберкульоз». Також заклади охорони здоров’я розміщували статті по даній тематиці на власних сайтах. На відео моніторах закладів охорони здоров’я демонструвались відеоматеріали по профілактиці туберкульозу. Заходи були направлені на спонукання відвідувачів та пацієнтів лікувальних установ до активного застосування отриманих знань – своєчасного проходження рентгенологічних обстежень, звернення при необхідності за медичною допомогою, виховання у підростаючого покоління усвідомленої відповідальності за власне здоров’я, участь в роботі тематичних громадських організацій та волонтерських рухів. Під час акції кожен бажаючий мав змогу пройти флюорографічне обстеження.

Щоб уберегти себе і своїх близьких, достатньо регулярно проходити флюорографічне обстеження та вчасно звертатися до лікаря.

Пам’ятайте туберкульоз виліковний при ранньому виявленні та своєчасному лікуванні.

Бережіть своє здоров’я. Ваше здоров’я у ваших руках!

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР»

Переглядів: 49 | Додав: 123
Всього коментарів: 0