Головна » 2017 » Березень » 28 »

З 20 по 24 березня проведена міська акція по профілактиці захворювання на туберкульоз


11:11

З 20 по 24 березня проведена міська акція по профілактиці захворювання на туберкульоз

В Україні і в Черкаській області, починаючи з 2008 року, ситуацію із захворюванням вдалося дещо стабілізувати. У Черкаській області, відповідно до Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз, створена і впроваджена цілісна система виявлення, діагностики, лікування і соціальної підтримки хворих на туберкульоз. На сьогодні, в умовах погіршення фінансово-економічного становища в країні, а також одночасного поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу знову створюються умови щодо ускладнення епідемічної ситуації.
Туберкульоз – це інфекційна хвороба, яку викликає надзвичайно стійкий у зовнішньому середовищі збудник – мікобактерія туберкульозу. Найчастіше джерелом інфекції є хвора на туберкульоз людина, яка виділяє збудника з мокротинням, інфікування відбувається повітряно-крапельним або повітряно-пиловим шляхом. Інфікування мікобактерією туберкульозу не обов’язково призводить до захворювання, але є стани організму, які сприяють прогресуванню інфекції і розвитку захворювання.
Рівень обізнаності населення щодо проблеми туберкульозу не можна вважати задовільним. Населення в цілому і особливо, люди, які належать до так званих груп ризику захворювання на туберкульоз, повинні знати, що захворюванню сприяє наркоманія, алкоголізм, ВІЛ-інфекція, цукровий діабет, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки, шкідливі професійні впливи (запиленість), тютюнопаління, а також контакт з хворими на заразні форми туберкульозу. Отже найбільш дієвим способом профілактики туберкульозу є ведення здорового способу життя, заняття фізкультурою та спортом, дотримання санітарно-гігієнічних норм поведінки в побуті, приділення належної уваги стану свого здоров’я.

Заходи діагностики та лікування туберкульозу в нашій країні є безкоштовними для пацієнта, захворювання можна вилікувати в разі своєчасної діагностики та дотримання всіх правил лікування.
З
20 по 24 березня 2017 року з метою раннього виявлення та профілактики поширення туберкульозу серед населення міста, та надання вчасної та якісної медичної допомоги; за підтримки Департаменту охорони здоров’я та МП ЧМР закладами охорони здоров’я міста Черкаси була проведена міська акція.
Протягом тижня з пацієнтами медичних закладів проводились консультації спеціалістів. За час проведення акції кожен заклад охорони здоров’я оформив та затвердив власний план заходів, проведено 34 семінари та заняття з медичними працівниками про особливості поширення, виявлення, діагностики, лікування та профілактики туберкульозу, на видних місцях структурних підрозділів розміщені інформаційні матеріали, в школах та навчальних закладах проведені тематичні години, учні були залучені до виготовлення бюлетенів та плакатів, проведено 1692 бесіди, 22 лекції, в закладах охорони здоров’я оновлено 87 тематичних папок, виготовлено 12 санітарних бюлетенів (2 центр ПМСД, 4 центр ПМСД та РОП «Астра»). Також заклади охорони здоров’я розмістили статті на дану тематику на власних сайтах.
Шановні жителі м. Черкаси, якщо Вам був поставлений діагноз «туберкульоз», відразу приступайте до лікування і контролю захворювання, тому, що це є нерозривним комплексом мір спрямованих на підтримку вашого організму в нормальному стані. Допомогти собі може лише сам пацієнт, виконуючи призначення вашого лікаря. Не довіряйте обіцянкам про лікування чудодійними методами та засобами, звертайтесь до лікаря вашого центру первинної медико-санітарної допомоги.
Статистична інформація по м. Черкаси за 2016 р.:
Загальна кількість хворих на туберкульоз по місту Черкаси в 2016 році складала 2015 осіб; в 2015 – 2039 осіб. Показник захворюваності на 10 тисяч населення в 2016 р.- 72,2; в 2015 – 72,4. Захворюваність в 2016 році в порівнянні з 2015 роком дещо знизилась, але в порівнянні з попередніми роками – суттєво зростає. Показник смертності від туберкульозу за 2016р. зменшився в порівнянні з 2015р. на 11,5% і становить 5,32 на 100 тисяч населення проти 6,0 на 100 тисяч населення за 2015 рік.
КНП "
Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР"

Переглядів: 47 | Додав: 123
Всього коментарів: 0