Головна » 2018 » Липень » 20 » Нарада щодо реалізації проектної ініціативи
07:49
Нарада щодо реалізації проектної ініціативи

16 липня 2018 року у приміщенні Черкаської міської ради за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бордунос Людмили Іванівни, директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Стадника Олега Михайловича, Голови громадської організації "Черкаське обласне громадське об'єднання" "Життя без бар'єрів" Валяєвої Лесі Вікторівни відбулась нарада щодо реалізації проектної ініціативи«Реалізація можливостей інформаційних технологій в міських закладах першого рівня надання медичної допомоги шляхом проведення практичних тренінгів з медичними працівниками та інформування пацієнтів про вибір лікаря первинної медичної допомоги задля поліпшення якості послуг в сфері охорони здоров'я» в рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні».
Учасники наради розповіли про хід реалізації медичної реформи на місцях та кампанії щодо обрання сімейного лікаря.
Людмила Бордунос, висловила подяку таким проектам, як «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що допомагають пришвидшити якісні зміни в місті та активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, а також висловила думку, що донорські організації зацікавлені в заходах з підвищення ефективності в сфері охорони здоров’я на місцевому рівні.
Олег Стадник, повідомив, що 91 тисяча Черкащан вже підписали декларацію з лікарями первинної ланки. Медичні заклади Черкас укладають в середньому 1500 тисячі декларацій в день. Пацієнти та лікарі готові до змін, за 3,5 місяці кожен третій мешканець міста зробив свій вибір. Місто Черкаси увійшло у шістку міст, які уже уклали договори із Національною службою охорони здоров’я. І вже з липня цього року вона почне відстежувати та оплачувати кожну виконану послугу.
Він порадив активніше долучатись до процесу вибору свого лікаря, адже завдяки спільним зусиллям можна змінити підхід до якості обслуговування пацієнтів.
Леся Валяєва, розповіла, що завдяки гранту в рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», який впроваджується Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих регіональних влад за фінансової підтримки МЗС Норвегії організація змогла організувати тренінгово-навчальні заходи з підвищення комп’ютерної грамотності та роботи в медичній інформаційній системі для 370 лікарів та медичних сестер первинної ланки надання медичної допомоги. Також в рамках проекту в приміщеннях амбулаторій в доступних для пацієнтів місцях розмістили інформацію про укладання декларацій з покроковою інструкцією, надали відповіді на поширені питання щодо взаємин лікарів та пацієнтів.
Департамент охорони здоров’я та медичних послуг систематизував інформацію про спеціалістів у сімейної медицини та педіатрії (про місце роботи, інститути, які закінчили, стаж роботи, фахову категорія, номер кабінету та номер телефону) та розмістив дані на офіційному сайті Черкаської міськради. А громадська організація «Життя без бар’єрів» запропонувала вимістити ці дані на сайті онлайн-запису до лікаря «Мій Медкабінет». Окремо на підписання декларації з обраним лікарем можна записатися прямо на сайті. 140 сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів вже укладають декларації у зручний для пацієнтів час.
Після презентації відбулось обговоренням результатів проекту і практичних кроків з втілення медичної реформи в місті.

Переглядів: 18 | Додав: 123
Всього коментарів: 0