Головна » 2017 » Квітень » 27 » Всесвітній тиждень імунізації – 24 - 30 квітня 2017 року
15:34
Всесвітній тиждень імунізації – 24 - 30 квітня 2017 року

    Всесвітній тиждень імунізації проводиться щорічно в останній тиждень квітня з метою популяризації використання вакцин для захисту від інфекційних хвороб людей будь-якого віку. Імунізацію визнано найбільш успішною та економічно ефективною профілактичною стратегією, яка на сьогодні дозволяє попередити 28 тяжких інфекційних хвороб.
   2017 рік відмічає середину шляху, пройденого 194 державами-членами від моменту проведення Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я у травні 2012 року, коли були сформовані глобальні цілі попередження хвороб до 2020 року. За цей час зусилля держав були спрямовані на впровадження нових вакцин, ліквідацію кору, краснухи, поліомієліту, правця матерів та новонароджених, але не все йшло по плану. Досі 19,4 мільйона малюків залишаються не вакцинованими, щорічно 1,5 млн. дітей помирають від інфекційних хвороб, які можливо було попередити.
   В Україні один із найнижчих показників імунізації населення в світі. Але ситуація із закупівлями вакцин нормалізується. м. Черкаси  забезпечене вакцинами для дітей до двох років проти туберкульозу, дифтерії, правця, поліомієліту, кашлюка.  Доступні препарати для ревакцинації дітей у віці 6, 14 та 16 років проти дифтерії, правця, поліомієліту. Щеплення можна зробити в спеціалізованих   кабінетах дитячих поліклінік.
   Планова імунізація є основою сильної первинної медико-санітарної допомоги, забезпечує кожній дитині змалечку можливість здорового життя, виступає стримуючим фактором розвитку стійкості до протимікробних препаратів, знижує ризики алергічних реакцій на медикаменти. Інформаційна кампанія 2017 року націлює на підвищення обізнаності про важливість повної імунізації протягом усього життя як пріоритетного заходу збереження здоров’я. Особливого підходу потребують діти, вагітні жінки, літні люди.
   До досягнення дитиною повноліття за її життя і здоров’я відповідають батьки. Не завжди вони приймають виважені рішення щодо вакцинації своїх дітей. В Бельгії батьків, які відмовляються від вакцинації дитини, визивають до суду.
В Європейському досліджені вивчені причини відмови батьків від вакцинації - одним з поширених аргументів виявилось те, що вакцини перевантажують імунну систему. Насправді 11 або 12 вакцин, які діти отримують в перші роки життя є лише краплиною в морі у порівнянні з безліччю бактерій і вірусів, що знаходяться у навколишньому середовищі і з якими дитина в цей період успішно справляється. Імунітет дитини здатен відповідати на величезну кількість антигенів. Задача лікаря і батьків – захистити її від небезпечних для життя зустрічей з інфекціями. Прикладом може слугувати вакцинація проти гепатиту В, яку необхідно зробити в перші 24 години життя новонародженого. У 12% випадків у вагітних зустрічаються як помилково-позитивні, так і помилково-негативні результати дослідження крові на гепатит В. Відмова батьків від вакцинації тільки тому, що «дитина не наркоман», може привести до зараження малюка від матері на першому році життя. З віком дитини ризик інфікування зростає.
   За даними експертів ВООЗ близько 350 мільйонів осіб в усьому світі хронічно інфіковані гепатитом В. Уявлення про те, що гепатит В хвороба наркоманів не відповідає дійсності, інфікування може відбутись в тату-салоні, під час голковколювання чи лікування у стоматолога, оформлення пірсингу, в манікюрному кабінеті, внаслідок операції та інших медичних процедур, пов’язаних з ін’єкціями(після уколу інфікованою голкою ризик захворіти на ВІЛ-інфекцію становить 0,3%, в той час як на гепатит В - 30%.).
   Недопущення епідемічних ускладнень інфекційних хвороб можливе тільки за умови ефективного та планомірного використання вакцин , проведення профілактичних щеплень, згідно
Національного календаря щеплень затвердженого наказом Міністерства охорони здоров”я.

КНП“Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоровя»  ЧМР

Переглядів: 70 | Додав: 123
Всього коментарів: 0