Головна » 2017 » Квітень » 26 »

Збережемо здоров’я дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС


09:47

Збережемо здоров’я дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

26 квітня 2017 року виповнюється 31 рік, як сталася страшна техногенно-екологічна Чорнобильська катастрофа, яка була спричинена вибухом та руйнуванням четвертого енергоблоку ЧАЕС, в результаті чого відбувся потужний радіоактивний викид на території України, Білорусі, Росії, більшої частини Європи, а також східної частини США.

В результаті аварії із сільськогосподарського користування було виведено близько 5 млн. га землі,  довкола АЕС створена 30 кілометрова зона відчуження, знищені і поховані сотні дрібних населених пунктів, сотні тисяч людей були переселені із зони катастрофи.

Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами, техногенними та медичними наслідками. І до цього часу основною частиною дози додаткового опромінення населення, яке проживає на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, залишається внутрішнє опромінення за рахунок місцевих харчових продуктів. Основними дозоформуючими продуктами харчування й на 31 році подолання наслідків Чорнобильської катастрофи залишаються молоко, м’ясо та гриби з радіоактивно забруднених територій. Починаючи з перших днів аварії й до цього часу, здійснюється довгостроковий моніторинг стану здоров’я як учасників ліквідації аварії, так і постраждалих внаслідок аварії.

Дані довгострокового моніторингу стану здоров’я потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, свідчать про значне зростання захворюваності на рак щитоподібної залози, в тому числі і у дітей, а також зростання частоти окремих форм солідних раків, не пухлинних захворювань, лейкемії.

На сьогодні функціонує система медичного нагляду за постраждалими, що складається з щорічної диспансеризації, амбулаторного та за показаннями стаціонарного лікування і реабілітаційних заходів у санаторно-курортних умовах та реабілітаційних центрах.

Вивчення медичних наслідків аварії на ЧАЕС показало, що щорічно зменшується число осіб, які визнані практично здоровими серед усіх груп первинного обліку, в тому числі і серед дітей. В структурі захворюваності провідне місце серед дітей займають хвороби органів дихання, хвороби крові і системи кровообігу, хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини, вроджені аномалії, злоякісні новоутворення.

Стан здоров’я потерпілих дітей визначається за результатами щорічної диспансеризації, яка по місту проходить в першому півріччі. На даний час диспансерний огляд по місту Черкаси пройшли  61,2% дітей, що мають статус потерпілих. З числа оглянутих кількість практично здорових складає 50%, тобто зростає кількість дітей, які мають хвороби, що підлягають диспансерному обліку.

За результатами проведеної диспансеризації протягом 3-х місяців поточного року вперше виявлені захворювання у  44  дітей, з них у окуліста – 10; ортопеда – 9; ендокринолога – 7; невролога – 4; лор-лікаря – 3; гастроентеролога – 3; кардіолога – 3; уролога – 3; залізодефіцитних анемій – 2. Ці діти взяті на диспансерний облік, їм проводяться необхідні обстеження і лікування.

Диспансерний огляд дозволяє виявити відхилення у стані здоров’я дітей та рекомендувати їм відповідне лікування – амбулаторне чи стаціонарне. Тому нехтувати цілеспрямованими медичними оглядами потерпілим дітям не можна, оскільки своєчасно виявлені та проліковані відхилення у стані здоров’я дитини знижують рівень дитячої захворюваності та інвалідності в подальшому.

Шановні батьки! Пам’ятайте, що щорічні медичні огляди є пріоритетами для збереження і поліпшення здоров’я на наступні роки.

Лікар, відповідальний за роботу з дітьми, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС Мусенко Р.П.

Переглядів: 119 | Додав: 123
Всього коментарів: 0