Головна » Статті » Поради лікаря

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ШКОЛЯРІВ

                   Як зберегти здоров`я школяра?

Здоров’я дітей є незаперечною гарантією здоров’я та благополуччя прийдешніх поколінь.

Запобігання захворювань, збереження та зміцнення здоров’я дітей та підлітків – запорука процвітання країни. Однак, динамічне спостереження за станом здоров’я дітей, а особливо школярів, говорить про те, що протягом шкільних років кількість здорових дітей значно знижується.

 

Основними факторами, які впливають на здоров’я дітей та підлітків є:

  • Перевтома;
  • Гіподинамія;
  • Стреси;
  • Неправильне харчування;
  • Шкільне обладнання, яке не відповідає гігієнічним нормам.

 

       Основні захворювання, які  притаманні школярам:

    Порушення зору, причинами якого є значне навантаження на зоровий аналізатор в процесі навчання та виконання домашніх завдань, крім того проведення значної кількості часу біля телевізору чи комп’ютера. Щоб зберегти дитячій зір потрібно регулярно проводити зорову гімнастику, налаштовувати  настільну лампу так, щоб світло падало зліва, заняття за комп’ютером чи перед телевізором повинно бути не більше 30 хвилин на день.

 

Важливу роль також відіграє раціональне і правильне харчування, оскільки під час навчання значно зростають енергозатрати організму. Неправильне харчування та фаст-фуди можуть привести до захворювань шлунково-кишкового тракту, таких як гастрит. Щоб уникнути цього, необхідно привчати дітей харчуватися домашньою їжею, як дома так і в школі, та уникати таких продуктів, як чіпси, сухарики, газовані солодкі напої та ін..

Школярі також часто страждають захворюваннями опоно-рухового апарату, серед них найбільшу роль відіграють викривлення хребта, а саме сколіози, лордози та кіфози, основними причинами яких є неправильна посадка за шкільними партами та домашніми столами, важкі рюкзаки на одне плече тощо. Для профілактики цих захворювань необхідно слідкувати за поставою дитини, щоб дитина не сутулилась, не опускала голову та не випячувала живіт. При сидінні на стільці, стопи мають повністю стояти на підлозі, а спина мати опору.

 

Робоче місце школяра.

Письмовий стіл має бути вищий на 20-30 см. ліктя опущеної руки дитини. Шкільний рюкзак має бути на два плеча для рівномірного розподілу його ваги.

Значну роль також займають респіраторні захворювання, які миттєво розповсюджуються серед дітей у групах, оскільки у класах та коридорах школи створюються благо приємні умови для життя та розмноження збудників хвороб. Для профілактики необхідно регулярно провітрювати класи, коридори та інші шкільні приміщення. Дітей потрібно привчити регулярно мити руки з милом, а при відсутності такої можливості використовувати антибактеріальні серветки. У зимовий період року забезпечити дітям наповнений вітамінами та мікроелементами харчовий раціон. І головне не відправляти дитину в школу при появі симптомів респіраторного захворювання.

Дотримання цих простих гігієнічних правил дозволить зберегти здоров’я вашої дитини.

 

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР"

Категорія: Поради лікаря | Додав: 123 (04.09.2018)
Переглядів: 15
Всього коментарів: 0