Головна » Статті » Поради лікаря

Оздоровлення дітей влітку

Літо - найкращий час для оздоровлення та зміцнення дитячого імунітету.

Треба спланувати літо дитини заздалегідь.  Якщо цього не зробити, то цінний час буде безповоротно втрачено і витрачено на телевізор, компютерні ігри та сон до обіду. Після такого проведення часу в осінь дитина увійде не бадьорою та енергійною, а млявою, готовою здатися без бою вірусам.

Не у всіх батьків є можливість оздоровити дітей на морі, в санаторіях, позаміських таборах. Але в місті існують пришкільні оздоровчі табори, де працюють медпрацівники шкільного відділення КЗ «Черкаська міська дитяча лікарня ЧМР» сумісно з педагогами шкіл.

В кожному медпункті шкіл наявні алгоритми надання невідкладної допомоги,  кабінети забезпечені необхідними медикаментами. Оздоровлення дітей в оздоровчих шкільних таборах проходить в червні протягом 19-20 днів.

Напрямки роботи табору оздоровлення - відпочинок, виховання та розвиток дітей. Цьому сприяє: збалансоване харчування, дотримання санітарно-гігієнічних норм відпочинку, режим дня, різноманітні виховні заходи.  Всі діти за час перебування в  закладах відпочинку двічі оглядаються на наявність педикульозу та шкірних захворювань.

Харчування дітей організовують приватні підприємці, які забезпечують  харчування дітей протягом року. Меню погоджується та затверджується фахівцями Державної служби з питань безпечності харчових продуктів. Діти отримують дворазове харчування - сніданок та обід. Вартість харчування  однієї дитини в день   становить 50 гривень. Оплата - за кошти батьків.

Харчування   різноманітне, з дотриманням основних  норм  харчування. В достатній кількості  діти отримують свіжі сезонні овочі та фрукти.

Контроль за якістю харчування та режимом оздоровлення дітей  проводиться відділом Державної служби з питань безпечності харчових продуктів.

За час перебування дітей в літніх пришкільних таборах  організовується ряд заходів по дозвіллю школярів: екскурсії в парки, драмтеатр, бібліотеки, кінотеатри, краєзнавчий музей, музей Кобзаря, ляльковий театр, зоопарк, цирк, філармонію, планетарій, прогулянки на катері по Дніпру, боулінг тощо. Всі заходи проводяться в супроводі медпрацівника з аптечкою невідкладної допомоги. В таборах також  відбуваються різноманітні спортивні заходи: веселі старти, рухливі ігри, конкурси, вікторини, розваги на свіжому повітрі. Дитяча активність протягом дня - це нескінчена зарядка. Рух – це життя.

Ранок кожного дня в таборі розпочинається із  бесід педагогів або медпрацівників з дітьми на теми:  « Профілактика кишкових   інфекцій»,  «Особиста гігієна школярів», « Профілактика травматизму»,  « Раціональне харчування» та інші.

Відпочинок в оздоровчих таборах, де широко використовується вплив природних оздоровчих факторів, правильного режиму, занять фізичною культурою, позитивні емоції – є могутнім засобом загартування  дитячого організму, але найкращою нагородою стане відмінний імунітет та висока працездатність школярів.

Завідуюча шкільним відділенням поліклініки № 1 КЗ «Черкаська міська дитяча лікарня» ЧМР Крутко І.В.

Категорія: Поради лікаря | Додав: 123 (09.07.2017)
Переглядів: 242
Всього коментарів: 0