Головна » Статті » Поради лікаря

Що таке остеопороз?

Остеопороз це захворювання, для якого характерно розм'якшення всіх кісток скелета, знижується їх щільність, а ймовірність переломів збільшується в звичайних життєвих ситуаціях. Найнебезпечнішими місцями вважаються: хребет, шийка стегнової кістки, зап'ястя променевої кістки.

Будь напад кашлю або підняття не великий тяжкості, можуть закінчитися переломом. Хвороба постійно прогресує, і небезпечна саме тим, що нічого не болить, а банальний чих може привести до того, що людина ризикує провести в інвалідному кріслі все своє подальше життя. Грунтуючись на цих фактах, остеопороз ранні ознаки діагностика профілактика і лікування набувають особливого значення - попереджений, значить озброєний.

Перші симптоми - З'явилися болі в грудному та поперековому відділах хребта через тривалих статичних навантажень, нічні судоми в ногах, стареча сутулість, крихкість нігтів, зменшення зростання через зменшення висоти хребців, пародонтоз.

Діагностику остеопорозу, грунтуючись на ранніх ознаках і проведеного дослідження, робить тільки грамотний фахівець, він же призначає лікування, а за профілактику цього підступного захворювання відповідальні ми самі.

Лікування остеопорозу: Терапії, це захворювання подається важко, краще проводити його профілактику, але, якщо все ж, він розвинувся, то лікувати, звичайно, потрібно. Починати тільки після встановлення точного діагнозу, а не, тому що хтось так призначив, навіть якщо це буде лікар. Вся справа в тому, що від ступеня остеопорозу залежати буде тривалість терапії, а в подальшому можливість контролювати його ефективність.

Для лікування використовуються , бісфосфонати, речовини, що захищають від подальших переломів кістки, вони не відновлюють кістка, а лише захищають залишилася тканину від подальшого руйнування, і, чим раніше буде розпочато лікування, тим воно ефективніше. Застосовується осталон, кальцитонін лосося (це гормональний препарат). Самим дослідженим і безпечним, на даний час є осталон, його застосовують у світовій практиці більше 10 років, Кальцитонин ефективний у гострому періоді. Обов'язковий прийом препаратів кальцію, перевагу треба віддавати комбінованим медикаментів містять вітамін D і мікроелементи: магній, фосфор, цинк та інщі. Народні засоби, типу яєчної шкаралупи, не виправдовують себе, справа в тому, що вони просто не засвоюються в кишечнику.

Профілактика остеопорза полягає у веденні здорового способу життя, викорінення шкідливих звичок, лікуванні хронічних захворювань.

Профілактика травм:

Для попередження травматичного пошкодження кісток,необхідно займатися рядом заходів,які спрямовані на зміцненні кісткової системи,а саме:

  • суворе дотримання техніки безпеки на транспорті,на виробництві,в сільському господарстві,катанні на ковзанах та роліках;
  • вітамінно-мінеральні препарати доцільно використовувати у якості профілактики травматичних пошкоджень кісток;
  • щоденні зайняття фізичними вправами також позитивно впливають на укріплення м`язів,що сприяє добрій координації рухів.

 

 Лікар-травматолог КНП «Четвертий Черкаський міський центр первинної медичної допомоги»  Шептуха В.П.

Категорія: Поради лікаря | Додав: 123 (26.07.2017)
Переглядів: 120
Всього коментарів: 0