Головна » Статті » Поради лікаря

Збережемо здоров’я дітей, постраждалих від аварії на ЧАЕС

Пройшло більше 30 років з того часу, як вибухнув 4-й енергоблок Чорнобильської атомної електростанції, випустивши смертоносні радіоактивні хмари в оточуюче середовище, спричинивши цим радіоактивне зараження тисячі квадратних метрів території України.

Біля 200 тис. гектарів орних земель та 157 тис. гектарів лісів стали непридатними для обробки через високий рівень радіоактивного забруднення.

Але ж Чорнобиль не лише технологічна катастрофа. Це і людська катастрофа, вплив якої відчутний і сьогодні. Від аварії постраждало 7% населення України, що становить приблизно 3,5 млн. осіб, які потребують медичної допомоги.

Починаючи з перших днів аварії і до цього часу, здійснюється моніторинг стану здоров’я різних груп постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Вивчення медичних наслідків аварії на ЧАЕС показує, що щорічно зменшується число осіб, визнаних здоровими серед всіх груп постраждалих, в тому числі і серед дітей. Як і раніше, провідне місце займають хвороби органів дихання, хвороби крові і системи кровообігу, ендокринні хвороби, вроджені аномалії.

Як завжди, стан здоров’я потерпілих дітей оцінюється за результатами диспансерних оглядів, які проводяться щорічно згідно ст.17 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи» та відповідно плану, затвердженому головним лікарем дитячої лікарні.

На даний час диспансерний огляд по місту пройшло 30 % дітей, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС. Відповідно до проведеного диспансерного огляду, кількість практично зорових дітей складає 16 %.

За результатами проведеної  диспансеризації в поточному році вперше виявлено захворювання у 9 дітей, із них у ендокринолога-2, окуліста -3,ортопеда -1, гастроентеролога – 2, кардіолога -1.

Проведений диспансерний огляд дозволяє своєчасно виявити відхилення у стані здоров’я дітей та рекомендувати їм відповідне лікування – амбулаторне чи стаціонарне та в подальшому проводити нагляд за цими дітьми.

Тому не можна нехтувати диспансерним оглядом, особливо дітям, що потерпіли від наслідків аварії на ЧАЕС, так як ця категорія дітей є групою ризику по різноманітним захворюваннях.

 

Шановні батьки! Візьміть до уваги це звернення – не зволікайте, забезпечте своїм дітям повноцінне проходження диспансеризації!

 

Мусенко Р.П. - лікар, відповідальний за диспансеризацію Чорнобильського контингенту дітей

Категорія: Поради лікаря | Додав: 123 (27.04.2018)
Переглядів: 45
Всього коментарів: 0