Головна » 2018 » Травень » 30 »

30 травня 2018 року - Всесвітній день розсіяного склерозу


10:19

30 травня 2018 року - Всесвітній день розсіяного склерозу

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я 30 травня 2018 року в усьому світі відзначають День боротьби з розсіяним склерозом. 

Доволі часто під словом «склероз» ми розуміємо забудькуватість літніх людей і ставимося до цього недбало та з частково із сарказмом. Насправді розсіяний склероз – це складне захворювання і друга за частотою (після дорожньо-транспортних пригод) причина неврологічної інвалідності в молодому віці. Особливо важко почути такий діагноз у віці 20-30 років, коли будуються плани на подальше життя. Без своєчасного лікування хвороба може досить швидко призвести до інвалідизації.

Розсіяний склероз - це хвороба, що вражає головний мозок, зорові нерви, спинний мозок, що призводить до порушення відповідних функцій організму. Вона характеризується утворенням хаотично розсіяних вогнищ демієлінізації - втрати мієліну, білої жирової речовини, що покриває аксони - нервового волокна.

Про захворювання нічого не було відомо до 1835 року, коли французький лікар Ж. Крювелье описав перший випадок. Два роки по тому у Великобританії про хворобу повідомив Р. Карсвелл. До середини 19 ст. вже були відомості про значне число випадків, і в 1868 французький невролог Ж. Шарко підсумовував патоморфологічні ознаки розсіяного склерозу і розробив його діагностичні критерії.

Розсіяний склероз звичайно починається в молодості, але може проявитися в будь-який період від 15 до 60 років. Жінки більш схильні до захворювання, ніж чоловіки. Найвища захворюваність - серед осіб білої раси, що живуть в помірному кліматі. Хвороба не передається у спадок. У списку причин повної інвалідності у продуктивному періоді життя розсіяний склероз посідає третє місце - після травм і ревматологічних захворювань.

 

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР"

Переглядів: 74 | Додав: 123
Всього коментарів: 0