Головна » 2018 » Березень » 3 »

3 березня 2018 року - Міжнародний день слуху


08:33

3 березня 2018 року - Міжнародний день слуху

Світ сповнений дивовижних звуків. Можна годинами слухати цю чаруючу музику рідного світу. Та, на жаль, не кожній людині дано це дивовижне відчуття. Причини цього — проблеми слуху. Слух — це чудовий дар, яким природа наділила людину. Без нього людина занурюється у безмовності, переставши бути повноправним членом людської спільності. Слух є невід’ємною частиною сприйняття навколишнього світу.

Всесвітня організація охорони здоров’я заснувала спеціальний день, який присвячений охороні здоров’я вуха та слуху. Кожного року 3 березня відзначається Міжнародний день охорони здоров’я вуха та слуху.

На сьогоднішній день втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності у світі. За даними ВООЗ, від глухоти та порушень слуху страждають більше 275 млн. чоловік.

Основними причинами глухоти та приглухуватості називають хронічні інфекції вуха та ряд захворювань: краснуха, кір, паротит, менінгіт. Деякі лікарські препарати та шкідливі фактори навколишнього середовища також є основними причинами глухоти. Однак здоров’я починається з дитинства. Згідно з останніми дослідженнями, щороку збільшується кількість дітей з порушенням слуху. Порушення ці починаються ще до народження дитини, коли майбутня мама хворіє на різні інфекційні хвороби. Навіть той самий грип може наробити багато біди для майбутнього немовляти. У ранньому віці діти часто хворіють на кір, паротит, кашлюк, скарлатину, що істотно впливає на орган слуху. Також неконтрольований прийом антибіотиків має негативний вплив на слух. Багато інших проблем і хвороб у дитинстві впливають на отологічні захворювання.

Тому і лікарям, і батькам треба уважно слідкувати за здоров’ям дітей. Чим раніше буде виявлено порушення слуху у дитини, тим раніше і успішніше почнеться її лікування, а відтак і соціалізація у дитячий колектив садочків та шкіл.

Порушення слуху у дорослих фахівці розглядають як соціальний недуг. Особливе місце у структурі отоларингічних хвороб займає отит — запалення середнього вуха. Якщо його вчасно не лікувати, можна дістати повну втрату слуху. У відносно недалекому минулому отит міг спричинити навіть смерть хворого. Ще однією важливою причиною втрати слуху є отосклероз — розростання скроневої кістки. Це спричиняє руйнування рецепторів внутрішнього вуха і волокон слухового нерва. Є ще дуже багато хвороб вуха і проблем, що їх спричиняють.

Найвразливіша група населення — це люди похилого та старечого віку. Саме у цій групі населення найчастіше виникають проблеми зі слухом. Це вікова проблема зниження гостроти слуху. Відомо, що з віком погіршується сприйняття та розбірливість мови. Це пов’язано з патологією й атрофією фізіологічних процесів у слуховому аналізаторі. Тобто, простіше кажучи — старіє людина і разом з нею старіють інші органи та системи. Не є винятком слух. Проте навіть у такому віці не варто усе списувати на старість та відмовлятися від медичної допомоги.

    Профілактика порушень слуху

  Давно відомо, що хворобу легше попередити, аніж вилікувати. Тож слід чітко дотримуватися наступних рекомендацій:

Правило 1. Дотримуйтеся чистоти. Чистіть вуха правильно, стерильними ватними паличками.

Правило 2. Підтримуйте імунітет. Здавалося б, де зарядка, вітаміни чи загартовування, а де вуха. Насправді ж науково доведено, що причиною вушних хвороб є слабкий імунітет.

Правило 3. Не запускайте нежить. Саме він є причиною численної армії шкідливих мікроорганізмів, які можуть потрапити до вуха через євстахієву трубу, яка з’єднує середнє вухо з носоглоткою.

Правило 4. Раз на півроку в обов’язковому порядку відвідуйте лікаря-отоларинголога

Вчасно виявлені і усунені фахівцем проблеми зі слухом дозволять знизити ризик заподіяння самому собі шкоди.

Правило 5. Не піддавайтеся згубному впливу шуму. Якщо ж вберегтися від цього неможливо, скажімо, через особливості професії, чи через інші обставини, використовуйте індивідуальні захисні засоби.

Правило 6. Не слухайте надзвичайно гучної музики. Особливо це стосується автомобіля, де розміри салону мінімальні.

Правило 7. Не слухайте часто й тривало музику за допомогою навушників-пальчиків.

Порада батькам: стежте за здоров’ям дітей від раннього віку. Подібна стратегія включає в себе не тільки регулярні візити з дитиною до лікаря в якості профілактичного заходу, але й:
• вакцинацію проти специфічних, так званих «дитячих» хвороб (кір, свинка, краснуха, менінгіт);
• вакцинацію дівчаток-підлітків, а також молодих жінок аж до періоду вагітності – проти краснухи;
• своєчасне відвідування фахівця, якщо в роду/сім’ї є ті, які страждають глухотою (не старечою) та ін.

Бережіть себе і будьте здорові!

 

КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР"

Переглядів: 86 | Додав: 123
Всього коментарів: 0