Головна » 2018 » Жовтень » 19 »

Про проведення акції «Тиждень діагностики раку молочної залози»


16:04

Про проведення акції «Тиждень діагностики раку молочної залози»

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози  16.10.2018р. та 17.10.2018р. в м. Черкаси була проведена акція  «Тиждень діагностики раку молочної залози» з метою профілактики, ранньої діагностики та виявлення раку молочної залози. Всі лікувальні заклади міста при підтримці Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР прийняли активну участь у акції.

В м. Черкаси проживає 85058 жінок старших 40 років. Під час проведення акції в поліклініках та стаціонарах міста було обстежено 3503 жінки після 40 років, із них у 43 жінок запідозрене онкологічне захворювання і вони були направлені на додаткові обстеження та на консультацію в обласний онкологічний диспансер.

У місті за 9 місяців 2018 року за статистичними даними на онкологічні захворювання захворіло 726 жінок, із них на рак молочної залози – 73, у занедбаній формі – 19, який виявлений під час профілактичних оглядів. За той же період 2017  на онкологічні захворювання захворіло 727 жінок, із них на рак молочної залози – 69, у занедбаній формі – 23. У 2018 році захворюваність на рак молочної залози виросла на 5,4 %.

-1 із 4 онкологічних захворювань, діагностованих у жінок, припадають на рак молочної залози;

- кожен рік рівень захворюваності Україні зростає на 1,5%;

- кожні 45 хвилин в Україні одній жінці ставлять діагноз рак молочної залози;

- щогодини одна жінка помирає від раку молочної залози;

- жінки, у яких діагностується хвороба на 1 стадії, виліковуються.

Проте рак не з’являється на пустому місці. Виникненню пухлини передує тривалий період передпухлинних станів. На протязі життя в молочній залозі жінок відбуваються різні зміни: перебудова структури залози внаслідок циклічних процесів у організмі. Стан цього органу залежить від віку, фаз менструального циклу, вагітності, лактації, гормональних особливостей та інших факторів. Оскільки молочна залоза постійно реагує на різні фізіологічні процеси і зовнішні впливи, лікарі дали їй назву « дзеркало жіночого здоров’я”. Цим пояснюється поширеність захворювання на рак молочної залози.

Захистити від раку грудей допоможе увага до власного здоров’я,адже саме воно – безцінне надбання та відповідальність кожної людини, щоденна важка праця щодо його збереження, а не потреба лікарів. Спеціалісти наголошують, що в першу чергу необхідно контролювати фактори ризику раку та здійснювати профілактику неінфекційних захворювань. Тож вберегтися від раку молочної залози допоможуть такі прості правила:

  • фізичне навантаження: більше рухайтесь;
  • контроль споживання алкоголю: не зловживайте спиртним;
  • контроль ваги: уникайте переїдання, боріться з надмірною вагою та ожирінням;
  • самообстеження, скринінг, лікарські профілактичні огляди.
  • Здорова дієта: стежте за своїм раціоном

Правильне харчування, спорт, відмова від алкоголю, тютюнопаління та контроль ваги знижують ризик раку молочної залози.

Надавши своєчасну допомогу на етапі передпухлинного захворювання, можна позбавити пацієнта від подальшого прогресування хвороби. Лікарі наголошують, що все таки головним у боротьбі з раком молочної залози залишається його раннє виявлення. Тому жінкам рекомендовано щомісяця проводити само обстеження молочних залоз,шляхом огляду та промацування грудей на наявність будь-яких змін: розміру,форми або контуру, появи ущільнень розміром з горошину або більше,змін шкірних покривів та почервоніння молочної залози або сосків, , збільшення лімфатичних вузлів. Крім самообстеження, кожній жінці віком від 18 років потрібно 1 раз на рік проходити обстеження у мамолога та ультразвукову діагностику молочних залоз, а досягнувши 40 років – доповнити їх ще і мамографією. Це допоможе зберегти ваші груди красивими та уникнути раку молочної залози.

Шановні жінки м.Черкаси! При найменшій підозрі на патологію в молочній залозі, звертайтесь до лікаря. Бережіть себе і своє здоров'я!

 

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров'я ЧМР»

Переглядів: 62 | Додав: 123
Всього коментарів: 0