Головна » Статті » Поради лікаря

Про необхідність настороженості населення у період епідемічного підйому захворюваності на грип і ГРВІ

Враховуючи зареєстровані на території України летальні випадки від ускладнень грипу - вакцинація проти грипу залишається найбільш надійним засобом профілактики хвороби. Оптимально робити щеплення проти грипу зареєстрованими протигрипозними вакцинами до початку епідемії буде мати найвищий ефект. Лікарі радять робити щеплення впродовж усього сезону. Це захищає від тяжких проявів захворювання, посилює здатність організму протистояти грипу. Для вироблення імунітету організму людини після вакцинації необхідно не менше двох тижнів. На сьогодні, у середині січня 2020 року інтенсивність епідемічного процесу у м. Черкаси перебуває на низькому рівні - нижче епідпорогу на 45 %, але за прогнозами фахівців може активізуватись у кінці січня 2020 року.

Щеплення проти грипу життєво необхідні населенню з груп медичного та епідемічного ризику. В групі медичного ризику знаходяться особи старше 65 років, вагітні жінки, діти до п'яти років, пацієнти з хронічними захворюваннями, люди, які перебувають у закладах тривалого догляду. У групі епідемічного ризику знаходяться люди, вимушені в силу обставин життя, роботи, навчання наражатись на більшу небезпеку заразитись грипом. Рекомендовано зробити щеплення медичним працівникам, організованим контингентам - школярам, студентам, викладачам, працівникам сфери обслуговування, торгівлі, транспорту, робітникам промислових підприємств з метою зниження захворюваності, уникнення спалахів хвороби, попередження значних матеріальних збитків.

Шановні мешканці міста Черкаси!  Грип – це заразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Він легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи розмові. Період між інфікуванням та хворобою, відомий як інкубаційний період, складає від кількох годин до тижня. Навіть легка форма хвороби становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів. Хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома — щоб не провокувати ускладнення хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. Симптоми грипу - раптове підвищення температури тіла, біль у горлі, кашель (звичайно сухий), нежить, біль у м'язах. Хвору людину слід ізолювати, а лікаря викликати додому. Лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання. Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже під загрозою її життя.

Основні поради для населення з профілактики грипу та гострих респіраторних захворювань:

   1.Обмежте перебування у людних місцях, уникайте користування громадським транспортом, перебування поряд з людьми з ознаками респіраторної інфекції - нежиттю, кашлем, почервонілими очима. В місцях скупчення людей необхідно носити чотирьохшарову марлеву пов'язку або маску.

  1. При появі таких симптомів як температура, кашель, нежить, порушення функції кишечнику та м'язові болі - негайно звертайтесь до лікаря, ретельно виконуйте його призначення, максимально обмежте контакти з оточуючими. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, діагноз хвороби визначає тільки лікар!

  2. Якщо у Ваших рідних та близьких виникнуть симптоми застуди або респіраторної інфекції - негайно ізолюйте хворого в окремій кімнаті та контактуйте з ним лише в марлевій пов'язці, викличте лікаря. Мінімізуйте контакти з хворим.

  3. Перед виходом з дому намастіть слизову оболонку носа оксоліновою маззю або кремом чи олією. Після повернення додому промивайте ніс та носоглотку водою з додаванням повареної солі та соди.

  4. Мийте руки з милом, особливо після того, як Ви кашляли або чхали. У випадку, коли неможливо часто мити руки, користуйтесь спиртовими вологими серветками, які після використання потрібно викинути. Намагайтеся не торкатись очей, носа, рота, особливо, якщо перебуваєте в громадських місцях.

       6.Частіше провітрюйте приміщення, робіть вологі прибирання не менше двох разів на день.

       7.Ведіть здоровий спосіб життя, при цьому необхідно достатньо спати, правильно харчуватися та зберігати фізичну активність.

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я»

Категорія: Поради лікаря | Додав: 123 (21.01.2020)
Переглядів: 263
Всього коментарів: 0