Комунальне некомерційне підприємство
«Черкаська міська інфекційна лікарня»
18028 м. Черкаси вул. Самійла Кішки (Рози Люксембург), 210/1
тел./факс (0472)64-03-52; 64-30-94;
Веб-сайт http: inf.lic.org.ua.
E-mail: inf_lk@2upost.com
Історія інфекційної лікарні м. Черкаси досить древня і барвиста. Можна з впевненістю сказати, що м. Черкаси є одним із перших на Україні міст де була відкрита лікарня для інфекційних хворих – кінець 1805 року. На початку 1908 року екстрене засідання Черкаського міського управління своїм рішенням виділило 1500 крб. Для термінової організації так званого „холерного бараку” при земській лікарні. Так було створено інфекційну лікарню на 50 ліжок на базі переобладнаного головного корпусу лікарні. Відразу після революції, в 1919 році епідемія висипного тифу примусила „Повіт-здоров” клопотати перед Радянською владою про відкриття, крім 50 ліжок земської лікарні ще трьох, у тому числі - дитяча інфекційна лікарня на 30 ліжок, третя Радянська (інфекційна) лікарня на 175 ліжок. Із 300 ліжок – 170 були інфекційними.
Після Великої Вітчизняної війни інфекційна лікарня не раз змінювала приміщення і юридичну адресу. В березні 1957 році офіційно (після створення Черкаської області), була відновлена міська інфекційна лікарня, що розмістилася на базі колишнього піонерського табору по вул. Можайського, 50 зі 100 інфекційними ліжками.
З січня 1989 року інфекційна лікарня переведена в типовий корпус інфекційного відділення Третьої міської лікарні, побудованого в 1981 році.
На сьогодні Черкаська міська інфекційна лікарня - лікувально-профілактичний заклад який забезпечує надання спеціалізованої медичної допомоги хворим дітям, підліткам та дорослим мешканцям міста і області, а також, в межах своєї діяльності, забезпечує проведення комплексу профілактичних заходів щодо раннього виявлення інфекційних хворих, попередження і зниження інфекційної захворюваності, здійснення моніторингу за станом здоров'я населення. Лікарня має Ліцензію МОЗ України і акредитована на ”Першу категорію ”. Високий рівень кваліфікації лікарів та середнього і молодшого персоналу, сучасне обладнання те передові медичні технології дають добрі результати в лікуванні інфекційних хвороб серед дорослого та дитячого населення.
Потужність закладу – 100 ліжок (з них 50- дитячих).
З вересня 2010 року створено міський організаційно - методичний кабінет з питань профілактики та боротьби з ВІЛ – інфекцією / СНІДом при Черкаській міській інфекційній лікарні з метою проведення моніторингу та контролю за якістю надання усіх видів допомоги ВІЛ-інфікованим пацієнтам м. Черкаси. Статистичні показники згідно затверджених форм звітності надаються в Черкаський обласний центр по боротьбі зі СНІДом.
Згідно „ Комплексного плану заходів по збереженню здоров’я та наданню якісної медичної допомоги Черкаської міської інфекційної лікарні на 2011-2015 роки” та за підтримкою Черкаського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації „Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” створено 3 палати паліативної допомоги ВІЛ - інфікованим і хворим на СНІД.
По наказу Департаменту охорони здоров’я та соціальної політики від 20.04.2011р. №84 „Про профілізацію ліжкового фонду в ЛПЗ міста на 2011р.” в Черкаській міській інфекційній лікарні для надання стаціонарної допомоги виділено 15 ліжок для хворих на ВІЛ/СНІД, з них 2 ліжка для дітей.
Волгіна Світлана Іванівна,
директор КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня»
Директор |
Волгіна Світлана Іванівна |
64-03-52 |
Секретар, старший інспектор з кадрів |
Дудич Тетяна Володимирівна |
64-03-52 |
Приймальне відділення
В.о. завідувача: Спаська Юлія Ігорівна, 64-30-94, 56-48-92, 56-36-92
Інфекційне відділення
Завідувач: Романенко Ніна Василівна, 64-30-94
Дитяче інфекційне відділення
В.о. завідувача: Рихва Юлія Віталієвна, 64-30-94