З 1 квітня 2019 року фінансування Урядової програми «Доступні ліки» перейшло до Національної служби здоров’я України (далі - НСЗУ). Програма була впроваджена у 2017 році, для лікування трьох соціально-важливих груп захворювань: серцево-судинних, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 258 торгових найменувань, 64 з яких можна отримати безоплатно. Переходом програми «Доступні ліки» в адміністрування НСЗУ відшкодування вартості лікарських засобів відбувається за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку».

Пацієнти, які користуються Урядовою програмою «Доступні ліки», можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. Отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. Станом на 16.04.19р. сімейними лікарями та педіатрами Центрів первинної медико-санітарної допомоги м.Черкаси виписано близько 3700 електронних рецептів, відпущено з аптечної мережі 2264 препарата.

Отримати ліки за рецептом можна у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт було видано. Відтак, програма «Доступні ліки» є ще доступнішою.

На сайті НСЗУ: https://nszu.gov.ua/ogoloshennya розміщено інформацію про аптечні заклади, з якими укладено договір про реімбурсацію.

Інформація щодо стану використання субвенції "Лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет" за травень 2019 року

Інформація щодо стану використання субвенції "Лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет" за березень 2019 року

Перелік аптек, з якими укладені угоди  про безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів.

Перелік аптек, з якими укладені угоди  про відшкодування вартості препаратів інсуліну.